Nemec Hülkenberg bude od budúcej sezóny jazdcom Sauberu

Nico Hülkenberg
Nico Hülkenberg Foto: SITA/AP

ZÜRICH 31. októbra (SITA) – Nemecký pretekár Nico Hülkenberg v stredu podpísal zmluvu na rok 2013 s tímom formuly 1 Sauber.

Švajčiarske zoskupenie o tom informovalo na svojej webovej stránke.

Dvadsaťpäťročný Hülkenberg, ktorý v roku 2009 vyhral nemecký seriál GP2, debutoval v efjednotke v roku 2010 v tíme Williams a hneď v premiérovej sezóne zaznamenal pole position.

Nemec v aktuálnej sezóne jazdí za tím Sahara Force India a po sedemnástich podujatiach figuruje so 49 bodmi na 12. priečke priebežného poradia. Hülkenbergov najlepším tohtoročným výsledkom bolo štvrté miesto na VC Belgicka.

„Nica sme sledovali už dlhší čas a jeho výkony boli veľmi presvedčivé,“ povedala na margo novej posily šéfka tímu Sauber Monisha Kaltenbornová. „Najviac nás zaujal spôsob, akým získal pole position na okruhu Interlagos v roku 2010, a to napriek ťažkým podmienkam na trati. V minulosti dokázal, že vie využiť ponúknutú šancu. Nepochybujem, že Hülkenberg dobre zapadne do tímu Sauber,“ dodala Kaltenbornová.

„Teším sa na spoluprácu s novým tímom. Ide o zoskupenie, kde mladí jazdci pravidelne pomáhajú dobrými výkonmi k jeho napredovaniu a rád by som v tom pokračoval. Som si istý, že spoločne môžeme veľa dosiahnuť,“ prezradil po podpise zmluvy Nico Hülkenberg.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nico Hülkenberg
Firmy a inštitúcie Force India