Nezastaviteľný Márquez triumfoval v MotoGP na VC Katalánska

Marquez
Španiel Marc Márquez triumfoval v MotoGP na VC Katalánska. Foto: SITA/AP Andres Kudacki

BARCELONA 15. júna (WEBNOVINY) – Španiel Marc Márquez pokračuje v rozprávkovej sezóne, jazdec tímu Repsol Honda zvíťazil aj na siedmom podujatí tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v triede MotoGP – Veľkej cene Katalánska na okruhu Catalunya pri Barcelone.

Obhajca celkového prvenstva sa dokázal dostať z problémov v sobotňajšej kvalifikácii a v tesnom finiši zdolal talianskeho deväťnásobného svetového šampióna vo všetkých kategóriách Valentina Rossiho na Yamahe. Na treťom mieste skončil Márquezov tímový kolega a krajan Dani Pedrosa. Honda dosiahla v nedeľu jubilejné 100. víťazstvo v pretekoch MotoGP v modernej ére.

„Dnešné preteky boli náročnejšie než tie pred dvomi týždňami v Mugelle. Jazdci Yamahy boli zo začiatku veľmi silní. Trochu som sa trápil, ale potom sa dostal k Valentinovi. V prvej zákrute som však spravil chybu a stratil som ďalšie sekundy. Záverečné fázy boli pekné, veľmi mi pomohli fanúšikovia. Bolo špeciálne bojovať o prvenstvo s Valentinom a Danim. Výnimočné bolo aj vyhrať v rovnaký deň ako môj brat (Moto 3),“ citoval Márqueza portál motogp.com.

Dvadsaťjedenročný zázrak Márquez triumfoval vo všetkých tohtoročných siedmich pretekoch, no premiérovo sa mu to podarilo z inej pozície na štarte ako prvej. Predtým sa tešil z víťazstiev z pole position na VC Talianska, Francúzska, Španielska, Argentíny, Americas a Kataru. V celkovom poradí vedie Márquez o 58 bodov pred Rossim, tretí s odstupom 63 bodov je Pedrosa. Nasledujúca veľká cena sa pôjde v Holandsku.

Veľká cena Katalánska – nedeľa – výsledky:

MotoGP: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 42:56,914 min, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +0,512 s, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +1,834 s

Celkové poradie (po 7 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 175 bodov, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 117, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 112

Moto2: 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 41:23,197 min, 2. Maverick Viňales (Šp.) Kalex +4,244 s, 3. Johann Zarco (Fr.) Suter +11,157 s

Celkové poradie (po 7 pretekoch z 18): 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 149 bodov, 2. Mika Kallio (Fín.) Kalex 115, 3. Maverick Viňales (Šp.) Kalex 89

Moto3: 1. Alex Marquez (Šp.) Honda 41:11,656 min, 2. Enea Bastianini (Tal.) KTM +3,236 s, 3. Efren Vazquez (Šp.) +3,512 s

Celkové poradie (po 7 pretekoch z 18): 1. Jack Miller (Aus.) KTM 117 bodov, 2. Romano Fenati (Tal.) KTM 110, 3. Efren Vazquez (Šp.) 92