Nová Mazda5 už v Ženeve

Mazda5
Foto: Mazda

BRATISLAVA 25. januára (WEBNOVINY) – Na dizajne novej Mazdy5 je vidieť vplyv najnovšieho dizajnového štýlu automobilky z Hirošimy nazývaný „Nagare“. Podľa slov programového manažéra projektu Mazda5 sa snažili navrhnúť novinku tak, aby zaujala inovatívnym dizajnom, no zároveň aby bolo nové auto úspornejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu ako jeho predchodca. Emisie, a s ňou pravdepodobne aj spotreba, klesli o 15% použitím úplne nového motora.

Novinka s objemom 2 litre využíva priame vstrekovanie benzínu a štandardne je vybavená systémom štart/stop, u Mazdy označovaným ako „i-stop“. Zatiaľ však výkon nového agregátu nepoznáme. Alternatívou k dvojlitru bude menšia „jedna-osmička“. Obidva motory budú kombinované so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá má teraz dlhšie prevody kvôli úspore paliva a zníženiu produkcie emisií.

Mazda5
Foto: Mazda

Nová Mazda5 si však samozrejme zachovala všetky praktické prednosti jej predchodcu. Je vybavená párom posuvných dverí a vo vnútri môže byť až 7 samostatne posuvných a sklápacích sedadiel. Do predaja sa však nová generácia Mazdy5 dostane pravdepodobne až na jeseň.

Ondrej Rabatin / Webnoviny.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Mazda