Prvý tréning v Indianapolise pre Stonera

Stoner
Casey Stoner s časom 1:40,884 minút bol o 0,225 sekundy rýchlejší ako líder priebežného poradia svetového šampionátu Jorge Lorenzo. Foto: SITA, AP

INDIANAPOLIS 28. augusta (WEBNOVINY) – Víťazom prvého tréningu na Veľkú cenu Indianapolisu cestných motocyklov sa v triede MotoGP stal Austrálčan Casey Stoner na Ducati časom 1:40,884 min, ktorý bol o 0,225 sekundy rýchlejší ako líder priebežného poradia svetového šampionátu Jorge Lorenzo na Yamahe. Stoner ako jediný počas štvorhodinového tréningu dosiahol čas lepší ako 1:41 min.

„V prvých dvoch okruhoch to bolo náročné, lebo nepamätal som si z neho spred dvoch rokov takmer nič. Je to unikátny okruh, ktorý má v rôznych častiach rôzny povrch, je na ňom viacero nerovností, a preto ja náročné nájsť správnu líniu jazdy,“ uviedol Stoner, ktorý vlani v Indiananpolise nejazdil pre chorobu.

Lorenzo, ktorý vyhral z doterajších desiatich VC v rámci seriálu MS 2010 až sedem, sa v nedeľu vynasnaží obhájiť minuloročné prvenstvo. V piatkovom meranom tréningu dlho viedol, až kým ho v záverečnej štvrťhodinke nepredstihol Stoner. Obhajca titulu Valentino Rossi z Talianska zajazdil na svojej Yamahe piaty najlepší čas, za víťazným Austrálčanom zaostal o 0,739 sekundy.

V seriáli MS 2010 vedie zatiaľ Lorenzo s 235 bodmi pred ďalším Španielom Danim Pedrosom (158) a Stonerom (119). Rossi, ktorý v tomto ročníku vyhral iba jedinú VC, úvodnú v Katare, je zatiaľ piaty so 101 bodmi.

Výsledky piatkového voľného tréningu:

MotoGP: 1. Casey Stoner (Austr.) Ducati 1:40,884 min, 2. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha +0,225 s, 3. Nicky Hayden (USA) Ducati +0,521, 4. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +0,537, 5. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +0,739, 6. Colin Edwards (USA) Yamaha +0,780.