Slovensko má šancu byť prvou zemou predávajúcou lietajúci automobil

Asd 3.jpg

Tento rok by ste mali mať šancu si predbežne objednať Slovenské lietajúce vozidlo od firmy AeroMobil, o ktorom sa toho ale zatiaľ príliš nevie. Verejnosť by sa mala všetko dozvedieť 20. apríla v Monaku.

V Monaku sa totiž bude konať Top Marques Monaco, pri ktorom sa lietajúce auto predvedie v plnej kráse a odhalí technické podrobnosti vrátane ceny. Pokiaľ sa lietajúci automobil dostane do predaja alebo predpredaja tento rok, tak má veľkú šancu sa stať prvým výrobcom na svete, ktorý takýto výrobok začne predávať verejnosti.

Asd 4.jpg

Predsa len niečo málo o tomto modeli AeroMobil 3.0 prezradíme. Jeho dĺžka je 6 metrov a vo verzii automobilu má 2,24 metra na šírku. Pri roztiahnutí krídiel potom dosahuje šírky 8,32 metra. Na ceste by mal dosahovať maximálnu rýchlosť 160 km/h. K vzletu potrebuje 130km/h. Vo vzduchu sa potom pohybuje rýchlosťou od 60 do 200 km/h. Tento stroj by mal doletieť pri spotrebe 15 l benzínu za hodinu letu do vzdialenosti 700 km. Po ceste má spotrebu 8 l/100 km s dojazdom do cca 875 kilometrov.

Jeho cena, aj keď nie je známa, by sa podľa nás mala pohybovať niekde okolo ceny superšportov, a teda niekoľko stotisíc eur. Hlavný odbyt tohoto vozidla by mal pripadnúť na Americký trh, kde je záujem naozaj veľký.

Pozri si video:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom