Štvornásobný vicemajster sveta Hirvonen sa lúči s rely

Mikko Hirvonen
Mikko Hirvonen jazdí šampionát automobilových súťaží už trinásť rokov, zo 162 štartov si pripísal pätnásť víťazstiev a 68 pódiových umiestnení. Foto: SITA/AP

HELSINKI 6. novembra (WEBNOVINY) – Štvornásobný vicemajster sveta Mikko Hirvonen sa počas nadchádzajúcej Veľkej ceny Veľkej Británie (13. – 16. novembra) rozlúči s majstrovstvami sveta v rely. Fínsky jazdec jazdí šampionát automobilových súťaží už trinásť rokov, zo 162 štartov si pripísal pätnásť víťazstiev a 68 pódiových umiestnení.

„Počas dlhých rokov súťažnej kariéry som sa koncentroval len na seba. Užíval som si každú minútu, stále pociťujem radosť zo šoférovania, ale odteraz by som sa chcel sústrediť na najdôležitejšiu vec v mojom živote – rodinu a deti,“ uviedol Hirvonen pre oficiálny web majstrovstiev sveta v rely. Najlepšie roky prežil vo Forde, ktorému v rokoch 2006 a 2007 pomohol k Poháru konštruktérov.

Hirvonen debutoval vo WRC v roku 2002, väčšinu kariéry strávil vo Forde. Jazdil aj za Subaru (2004) a Citroen (2012, 2013). „Počas tých trinástich sezón som zažil množstvo chvíľ, na ktoré budem dlho spomínať,“ tvrdí muž, ktorého spolujazdcom bol Jarmo Lehtinen.

„Stretli sme sa prvýkrát na letisku v Helsinkách v roku 2001. Bolo to pred našim prvým štartom v Taliansku. Bolo pre mňa privilégiom pracovať s Jarmom. Stali sme sa veľkými priateľmi, prežili množstvo dobrodružstiev, víťazstiev i prehier,“ poslal Hirvonen špeciálne poďakovanie svoju navigátorovi.

Informácie zverejnil web WRC.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikko Hirvonen