Babičku v januári zabil tínedžer, prekvapila ho pri krádeži

Ruky
Foto: mymodernmet.com

BRATISLAVA/VYSOKÁ PRI MORAVE 25. februára (WEBNOVINY) – Policajti vyriešili januárovú vraždu 82-ročnej starenky z Vysokej pri Morave v okrese Malacky. Babičku našli mŕtvu v jej dome na Hlavnej ulici. Podľa doterajšieho vyšetrovania má jej smrť na svedomí jeden z dvoch zadržaných tínedžerov. Už od začiatku vyšetrovania policajti pracovali s verziou, že dôchodkyňa vyrušila zlodejov.

Z garáže a šopy totiž zmizli medené káble. Policajtom sa v krátkom čase podarilo odhaliť podozrivých a nasledovali domové prehliadky v dvoch miestnych rodinných domoch. Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová, policajti zaistili tenisky a oblečenie, ktoré poputovali na expertízu. Znalecké skúmanie preukázalo zhodu zaistených vecí so stopami na mieste činu.

Policajti na základe dôkazov zadržali dnes už 18-ročného Lukáša a sedemnásťročného Tibora. Staršieho z dvojice obvinil vyšetrovateľ zo závažného zločinu vraždy a oboch z porušovania domovej slobody a krádeže. Lukáš je stíhaný aj za inú majetkovú trestnú činnosť, Tibor doposiaľ trestaný nebol. Obaja sa priznali, mladší z páchateľov priebeh činu podrobne opísal pri výsluchu a názorne ukázal pri previerke výpovede aj na mieste činu, uviedla Považanová.

V prípade Lukáša vyšetrovateľ spracoval návrh na vzatie do väzby. Trestná sadzba v takomto prípade je 20 až 25 rokov, no keďže sa tohto činu dopustil ako mladistvý, hrozí mu polovičná sadzba. Tibor za mrežami môže stráviť jeden až päť rokov, stíhaný je na slobode.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom