Banská Bystrica opraví kritické úseky ciest a chodníkov, na rekonštrukciu vyčlenila státisíce eur

oprava cesty, rekonštrukcia, cestári
Foto: ilustračné, Getty Images

BANSKÁ BYSTRICA 20. mája (WebNoviny.sk) – Banskobystrická samospráva plánuje súvislé opravy ciest a chodníkov, ktoré sú v zlom stave. Mesto tak už druhé volebné obdobie pokračuje v znižovaní vysokého investičného dlhu z minulosti voči miestnym komunikáciám.

V roku 2019 na ich opravu vyčlenilo takmer 312-tisíc eur, pričom najviac financií pôjde na rekonštrukcie komunikácií na sídlisku Sásová.

Opäť sme sa zamerali na kritické úseky ciest a chodníkov v rôznych lokalitách nášho mesta. Z Fondu dopravnej infraštruktúry bolo tento rok na ich opravu vyčlenených takmer 312-tisíc eur,“ informoval prednosta banskobystrického mestského úradu (MsÚ) Martin Adamec.

Opravia aj chodníky v areáli škôlky

V aktuálnom roku podľa prednostu opraví mesto vozovku v centre a pravý chodník na Komenského ulici za takmer 52-tisíc eur, pričom opravia aj časť cesty na Triede SNP za 43-tisíc eur. V Sásovej mesto investuje do opráv takmer 131-tisíc eur.

Zameriame sa na schodisko Karpatská – Javornícka, ktoré sa nachádza neďaleko materskej školy. Obnovíme chodník a vozovku pri zariadení pre seniorov na Krivánskej ulici, kde budú upravené aj parkovacie plochy pri vozovke. V areáli škôlky na Tatranskej ulici opravíme chodníky, príjazd pre zásobovanie aj časť vozovky na Rudohorskej,“ doplnil Adamec s tým, že opravy čakajú aj chodníky na Slnečnej ulici na Fončorde za 32-tisíc eur.

Na tomto sídlisku zrekonštruujú komunikácie aj na Švermovej ulici a uliciach Zelená a Jazmínová. Na sídlisku Radvaň opravia cestu pri rodinných domoch na Stromovej ulici za takmer 32-tisíc eur.

Vyjadriť sa môžu aj obyvatelia

Znížiť investičný dlh z minulosti nie je jednoduché. Minulý rok sme obnovili dve dôležité cestné tepny – Zvolenskú cestu a Poľnú ulicu, čo zvýšilo komfort cestovania mnohým vodičom aj chodcom. Tento rok pokračujeme ďalej a slovo pri výbere majú aj samotní obyvatelia, ktorí sa kedykoľvek môžu obrátiť na svojich volených zástupcov. Každý obvod disponuje prostriedkami, ktoré sú určené na opravy miestnych komunikácií a aj na základe podnetov od Banskobystričanov potom poslanci vyberú úseky určené na opravu,“ povedal primátor mesta Ján Nosko.

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí ako správca miestnych komunikácií komunikuje so zástupcami výborov mestských častí.

Na základe určených priorít následne realizuje opravy ciest a chodníkov na území mesta. Zoznam týchto miestnych komunikácií na rok 2019 za jednotlivé volebné obvody ešte nie je kompletný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom