Banská Bystrica v Lige majstrov dostala výprask od obhajcu JYP Jyväskylä

Banská Bystrica - Jyväskylä
Zľava: Ján Sýkora z HC '05 iClinic Banská Bystrica a Ossi Ikonen z JYP Jyväskylä. Foto: SITA/Peter Rusko

JYVÄSKYLÄ 9. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica podľahli na ľade fínskeho tímu JYP Jyväskylä vysoko 0:6 v nedeľňajšom stretnutí H-skupiny Ligy majstrov 2018/2019.

Domáci sa dostali do vedenia už v 2. min zápasu, keď sa v presilovej hre presadil Jarkko Immonen.

Banskobystričania sa zo skorého gólu úradujúceho majstra súťaže nepoučili, keď po 25 sekundách druhej tretiny navýšil vedenie domácich Jaakko Jokinen. Víťazstvo domácich zabezpečili ešte v druhej časti hry David Tomášek a Éric Perrin. V tretej tretine sa ešte presadili opäť Tomášek a Jani Tuppurainen

V tabuľke H-skupiny patrí Banskej Bystrici posledná štvrtá priečka so ziskom troch bodov za domáci triumf nad Luganom. Na čele „háčka“ bez ohľadu na výsledok večerného zápasu so švajčiarskym tímom zostane Plzeň, ktorá mala pred stretnutím plný počet 9 bodov. Banská Bystrica sa najbližšie predstaví v utorok 10. októbra práve na ľade českého účastníka LM.

Liga majstrov – H-skupina – nedeľa

JYP Jyväskylä (Fín.) – HC ’05 iClinic Banská Bystrica (SR) 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Góly: 2. Immonen (Kalteva, Hytönen), 21. Jaakko Jokinen, 24. Tomášek (M. Jokinen), 29. Perrin (Hytönen, Immonen), 48. Tomášek (Turkulainen, Rooba), 60. Tuppurainen (Immonen, Ikonen)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše Marshall 10 min za nešportové správanie a 5+DKZ min za nebezpečný útok na hlavu, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Andersson (Švéd.), Heikkinen – Nikulainen, Sormunen (všetci Fín.)

Jyväskylä: Laurikainen – Honka, Kalteva, Vainio, Kuukka, Ikonen, Jaakko Jokinen, Allén – Perrin, Immonen, Tuppurainen – M. Jokinen, Tomášek, Turkulainen – Louhivaara, Hytönen, Ratinen – Rooba, Lahti, Kolehmainen – M. Saari
Banská Bystrica: S. Baroš – V. Mihálik, Marshall, B. Miller, Kubka, Biro , K. Sloboda, Košecký – Tamáši, Faille, Asselin – T. Surový, Higgs, J. Sýkora – R. Varga, A. Šťastný, M. Giľák – Belluš, Češík, Gabor – Kabáč