Banská Bystrica zlomila Detvu až v predĺžení, Zvolen získal postupový mečbal v Budapešti

Zvolen - Budapešť
Miloš Kelemen z HKM Zvolen (vľavo vpredu) počas štvrťfinálového zápasu play-off hokejovej Tipsport ligy 2018/2019 medzi HKM Zvolen (Slovensko) - MAC Budapešť (Maďarsko). Foto: SITA/Jakub Julény

BUDAPEŠŤ 13. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Zvolena zvíťazili nad tímom MAC Budapešť na jeho ľade 2:1 v treťom zápase štvrťfinálovej série play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 a vedú už 3:0 na zápasy.

Druhé nasadené družstvo od úvodu na ľade dominovalo a svoju prevahu korunovalo v prvej tretine gólmi Michaela Vandasa a Garretta Mitchella. Domácich navyše mohlo deprimovať zranenie ich opory Benceho Bálizsa, ktorý po druhom góle bránku opustil. Následný priebeh mohol divákov uspávať, no MAC v závere udrel svojou tradičnou zbraňou, v početnej výhode znížil v 55. min Chris Langkow. Vo štvrtok sa Zvolen môže stať postupujúcim do semifinále, ak v Budapešti opäť uspeje.

Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica uspeli 1:0 po predĺžení nad domácimi hráčmi HC 07 Detva v stredajšom treťom štvrťfinálovom stretnutí štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 a ujali sa vedenia v sérii 2:1.

Zápas priniesol opatrný hokej z oboch strán. Ani jeden z tímov sa nepúšťal do bezhlavých útokov. Naopak, dobrá defenzíva bola prioritou pre obe mužstvá. V priebehu troch tretín udelili rozhodcovia až 16 menších trestov, no ani jeden z tímov sa nedokázal presadiť v početnej výhode. O víťazstve hostí tak rozhodol až v šiestej minúte predĺženia Éric Faille.

Tipsport liga 2018/2019 – štvrťfinále play-off

• tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)

MAC Budapešť (Maď.) – HKM Zvolen 1:2 (0:2, 0:0, 1:0) – stav série 0:3
Góly: 55. Langkow (Bodó, Orban) – 13. Vandas (Zeleňák, Kytnár), 16. Mitchell (Kytnár)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík – Krajčík, Šefčík

Budapešť: Bálizs (16. Rajna) – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Vokla, Burt, Garát, Bugár – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, K. Nagy, T. Klempa – Terbócs, B. Majoross, Pápa – Szigeti, Kreisz, Odnoga
Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Vandane, Hraško, Ulrych, Drgoň, Zeleňák – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Michal Chovan, Šišovský – Kelemen, Mitchell, Zuzin – S. Petráš, Halama, Andrisík – D. Růžička

HC 07 Detva – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1) – stav série 1:2
Gól: 66. É. Faille
Vylúčení: 9:9, navyše Matoušek (Banská Bystrica) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolín – M. Orolín, Synek, 1212 divákov

Detva: R. Petrík – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – R. Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, R. Gašpar – Tibenský, McLean, Z. Král – T. Török, M. Surový, Martin Ďaloga
Banská Bystrica: Williams – K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Nemčík, Biro – Asselin, É. Faille, Zigo – Šoltés, T. Surový, L. Lunter – Bartánus, A. Šťastný, Koper – Matoušek, Češík, Gabor – Kabáč