Barani po dráme podľahli Košičanom, Nitra deklasovala Zvolen

Marek Šimko, Richard Lelkeš
Útočník Nitry Richard Lelkeš sa snaží prekonať zvolenského brankára Marka Šimka počas nedeľňajšieho zápasu 50. kola Tipsport extraligy. Nitra, 15. február 2015. Foto: SITA/Martin Havran

BANSKÁ BYSTRICA 15. februára (WEBNOVINY) – Hráči úradujúceho slovenského šampióna HC Košice triumfovali na ľade Banskej Bystrici 3:2 po samostatných nájazdoch v nedeľňajšom súboji 50. kola Tipsport extraligy 2014/2015. Oceliari nebodovali naplno až vo ôsmom zápase pod vedením tréner Petra Oremusa, v predchádzajúcich siedmich vždy zvíťazili v riadnom hracom čase.

V nedeľu pod Urpínom museli doťahovať dvojgólový náskok súpera, na presné zásahy Bendíka z 9. a Guimond z 22. minúte odpovedali v 30. minúte Lapšanský a v 42. minúte I. Rachůnek. Duel dospel až do nájazdoch a v nich v deviatej sérii zariadil Sojčík bod navyše pre Košice.

Zvolenčania nestrelil pod Zoborom ani gól

Skaličania dosiahli dôležité víťazstvo, keď v domácom súboji zdolali Piešťany 3:1. Hostia sa síce ujali vedenia v 15. minúte gólom T. Klepmpu, no potom sa do streleckej listiny zapisovali len domáci. Na 1:1 vyrovnal v 22. minúte B. Mráz, ešte v druhej časti upravil na 2:1 J. Jurík a definitívnu bodku za duelom dal v 60. minúte Zukal. V extraligovej tabuľke delí deviatu Skalicu od ôsmych Piešťan len deväť bodov, v hre je ešte dvanásť bodov zo štyroch zápasov.

Hokejisti Nitry bez väčších problémov zvíťazili nad Zvolenom 5:0. Skóre duelu otvoril už v 4. minúte R. Školiak, pre ktorého to bol premiérový presný zásah za mužstvo spod Zobora po príchode zo Skalice. V druhej dvadsaťminútovke pridali presné zásahy veterán Stümpel a P. König, v tretej sa do streleckej listiny zapísali aj J. Štefanka a Tománek. Nitra sa ziskom troch bodov prebojovala na druhé miesto extraligovej tabuľky.

8. Piešťany 52 15 1 3 3 3 27 135:188 59

***************************************************************************************

9. Skalica 52 14 1 0 1 5 31 127:199 50

10. Žilina 52 12 1 1 1 5 32 118:169 46

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Trenčín získal dva body v Žiline

„Kamzíci“ vyhrali nad Martinom 2:1 po samostatných nájazdoch a v tabuľke sa posunuli na štvrtémieste pred Zvolen. Popradčania prehrávali od 31. minúty po góle Fujeríka, ešte pred druhou sirénou vyrovnal v presilovke Fabian. Duel dospel až do rozstrelu, v ňom bod navyše pred domáci tím zariadil Gríger.

Hokejisti Dukly Trenčín získali dva body v Žiline, keď zdolali domácich „vlkov“ 5:4 po samostatných nájazdoch. Žilinčania viedli dvoma gólmi Veleckého, no D. Hudec a Melichárek ešte pred prvou sirénou vyrovnali na 2:2.

Hosťom sa podarilo gólovo odpovedať aj na zásah Kanka, do streleckej listiny sa zapísal z trestného strieľania opäť Melichárek. V 37. minúte poslal Duklu do vedenia Koyš, ale R. Krajči zariadil pred domácich predĺženie. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy, v nich zariadil bod navyše pre „vojakov“ skúsený Róbert Petrovický.

„Vlci“ sú po prehre s Duklou o čosi bližšie k baráži o udržania sa v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. V tabuľke sú na poslednom 10. mieste a po nedeli strácajú na deviatu Skalicu štyri body.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 50. kolo – nedeľa:

HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 9. Bendík (Kadura, Zigo), 22. Guimond (Handlovský) – 30. Lapšanský, 42. I. Rachůnek (Bicek, Lapšanský), rozhodujúci sam. nájazd: Sojčík

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, T. Orolin – Gajan, Smrek, 1796 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan (65. Corbeil) – Čížek, M. Rosandič, Jaborník, Bambúch, Guimond, Kousalík, Biro, Gachulinec – M. Hudec, Handzuš, Matoušek – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Heizer – Bendík, Zigo, Kadura

Košice: Hylák – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Šeda – Jenčík, Bartoš, Spilar – Lapšanský, I. Rachůnek, Bicek – Hrnka, Matúš Chovan, Markuš – Sojčík, Češík, R. Bondra – B. Pavúk

HK 36 Hant Skalica – ŠHK 37 Piešťany 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 22. B. Mráz, 34. J. Jurík (Štumpf, Drtina), 60. Zukal (Brendl) – 15. T. Klempa (Stupka)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: J. Jurík (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Kubuš – M. Orolin, Tvrdoň, 1351 divákov

Skalica: Romančík – Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, Zukal, Dresler, Nechala, Všetečka – Vaškovič, Chylo, Komínek – J. Jurík, M. Zálešák, Štumpf – Bene, Brendl, B. Mráz – Šimíček, Lantoš, Bezúch

Piešťany: Patrik Rybár – Leppänen, Brňák, Kotaška, Rais, Drgoň, Leško, Škadra, Šedivý – Haring, Mišura, Petráš – T. Klempa, Holovič, Stupka – Kutálek, Pašek, Románek – F. Hudec, Vaculín, R. Konečný

HK Nitra – HKM Zvolen 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 4. R. Školiak (F. Kuzma), 22. Stümpel (Tománek, Lukáš Novák), 30. P. König (Marek Slovák, R. Školiak), 46. J. Štefanka (Lekleš, Pupák), 48. Tománek (Ordzovenský, Stümpel)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák – Junek, Šefčík, 2949 divákov

Nitra: Lakosil – P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Bačik, E. Bednár – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, J. Štefanka, Lelkeš – H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák – J. Ručkay, Bajtek, R. Mráz

Zvolen: M. Šimko (48. S. Baroš) – Popela, Bagin, Ťavoda, Hraško, F. Fekiač, Pichnarčík, Pohanka – Puliš, Brabenec, Podkonický – M. Sloboda, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Bortňák, Michal Chovan – I. Jaros, Síkela, Martin Ďaloga – V. Fekiač

HK Poprad – MHC Mountfield Martin 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 40. Fabian (S. Takáč, Kasík), rozhodujúci sam. nájazd: Gríger – 31. Fujerík (T. Török, Bílek)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Kroták (Poprad) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Korba, 1283 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Makovský – Bartečko, Paukovček, T. Sýkora – Kroták, S. Takáč, Paločko – R. Rapáč, Boltun, Hvila – Gríger, Štals, Matis – Štrauch

Martin: J. Čech – Matejka, Smrek, Dlouhý, I. Ďatelinka, Brcko, Lojek, Dvořák, Kolba – Važan, Galamboš, J. Markovič – T. Varga, Macho, Zucker – Bílek, Fujerík, T. Török – Pokrivčák, Dírer, O. Jokeľ

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 4:5 po sam. nájazdoch (2:2, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 9. Velecký (S. Hudec), 15. Velecký (Staněk, Demel), 25. Kanko (Bobček, Jabrocký), 57. R. Krajči (Milan Procházka) – 18. D. Hudec (Dudáš, Daniška), 20. Melichárek (Šišovský, V. Nemec), 26. Melichárek (z tr. strieľania), 37. Koyš (Filo, Habšuda), rozhodujúci sam. nájazd: Róbert Petrovický

Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jura – Jobbágy, Rovenský, 1132 divákov

Žilina: Križan (26. Cibuľa) – Grman, Krčula, S. Hudec, Ďurkech, Nádašdi, Bobček, Niník – Milan Procházka, Š. Novotný, R. Krajči – Staněk, Demel, Velecký – A. Lipovský, Jabrocký, Kanko – Schroner, Drábek, A. Bezák

Trenčín: A. Nagy – Andersons, T. Bokroš, Dudáš, Hochel, Holenda, Habšuda, Novajovský, Hatala – Šišovský, V. Nemec, Melichárek – O. Mikula, Róbert Petrovický, Razingar – Koyš, P. Stantien, Michal Hlinka – Daniška, Filo