Barca postúpila do finále majstrovstiev sveta klubov

Lionel messi

JOKOHAMA 15. decembra (WEBNOVINY) – Druhým finalistom majstrovstiev sveta futbalových klubov pod hlavičkou FIFA sa podľa očakávania stal úradujúci španielsky i európsky šampión FC Barcelona.

„Blaugranas“ zvíťazili vo štvrtkovom druhom semifinále nad katarským tímom Al Sadd pohodlne 4:0 (2:0) a v nedeľňajšom finále sa stretnú s brazílskym FC Santos.

Al Sadd si zahrá o konečné tretie miesto s japonskou Kašiwou.

Barcelončania boli od úvodu stretnutia aktívnejší. V prvej desaťminútovke však neohrozili bránku súpera ani jednou strelou smerujúcou medzi tri žrde. Zverenci Pepa Guardiolu mali loptu dlhšie na kopačkách, utvárali si príležitosti a prvú z nich premenil obranca Adriano Correia v 20. min. Ten istý hráč zvýšil tesne pred polčasovou prestávkou na 2:0. Barcelone sa však zranil David Villa, ktorý si zlomil ľavú nohu a v 39. min ho vystriedal Alexis Sánchez.

Al Sadd sa v podstate nedostával pred bránku súpera, ktorý nastúpil takmer v plnej sile. Z tradičných opôr nehrali stopér Gerard Piqué a stredopoliari Xavi Hernández a Cesc Fábregas. V 64. min pridal tretí presný zásah reprezentant Mali Seydou Keita a na konečných 4:0 pre favorita upravil v 81. min striedajúci brazílsky obranca Maxwell.