Barcelona v Superpohári len remizovala, Neymar skóroval

Atletico barcelona neymar
Hráč Barcelony Neymar oslavuje gól v sieti Atlética Madrid Foto: SITA/AP

MADRID 22. augusta (WEBNOVINY) – Prvý súboj o Španielsky futbalový superpohár medzi Atléticom Madrid a FC Barcelona sa v stredu skončil nerozhodným výsledkom 1:1.

Skóre stretnutia na štadióne Vicenteho Calderóna v Madride otvoril v 12. min domáci útočník David Villa, ktorý v lete prestúpil do tímu nového zamestnávateľa práve z FC Barcelona.

Za katalánsky klub sa v 66. min premiérovo presadil v súťažnom zápase brazílsky zakončovateľ Neymar. Odvetné stretnutie je na programe v stredu 28. augusta na Camp Nou v Barcelone.

Domáci futbalisti zaskočili hráčov úradujúceho španielskeho šampióna v úvode stretnutia. Po rýchlej akcii z ľavej strany našiel center tureckého záložníka Ardu Turana „pravačku“ Davida Villu, ktorý z hranice pokutového územia volejom k vzdialenejšej pravej žrdi bránky FCB prekonal bývalého spoluhráča Víctora Valdésa.

Po prvom polčase prišiel tréner Barcy Gerardo Martino pre obnovenie svalového zranenia stehna o argentínskeho útočníka Lionela Messiho. „Inkasoval kopanec a pocítil bolesť. Podstúpi vyšetrenia a uvidíme, ako je na tom. Nemalo zmysel ponechať ho na ihrisku, ak sa nemohol pohodlne pohybovať,“ povedal po stretnutí kormidelník Martino.

V druhom polčase Barcelončania už bez Messiho dobýjali bránku domácich, odkliali ju v 66. min. Obranca Dani Alves odcentroval z pravej strany a hlavička Neymara si našla cestu do siete bránky Atlética. Ďalšie góly už 54 000 divákov nevidelo. „Bolo veľmi náročné nájsť dostatok priestoru. Atlético hralo veľmi kompaktne, nebolo jednoduché prelomiť ich obranný val. V druhom polčase sme však boli lepší. Musíme ešte zlepšiť pohyb a presnosť,“ uzavrel kouč Martino.

Atlético Madrid – FC Barcelona 1:1 (1:0)

Góly: 12. David Villa – 66. Neymar, 54 000 divákov