BASKETBAL: Dobrí anjeli sa vo štvrťfinále ujali vedenia 1:0

Bez názvu
Zľava: Iccis Tilis z Košíc a Mária Felixová z Banskej Bystrice v prvom štvrťfinálovom zápase Dobrí anjeli Košice - BK UMB 08 Banská Bystrica play-off basketbalovej extraligy žien Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 23. marca (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov stredajších 1. zápasov štvrťfinále play-off extraligy basketbalistiek (hrá sa na 2 víťazstvá):

BK Inpek Nitra – BK PU Bemaco Prešov 74:51 (27:14, 18:13, 19:13, 10:11) – stav série: 1:0

Najviac bodov: Guzmanová 19, Sepulvedová 16 (4), Dostyová 10 – Risperová 16, Ciappinová 11, Wirthová 9

TH: 13/12 – 13/9, trojky: 8 – 4, fauly: 19 – 17, rozhodovali: Kúkelčík a Tomašovič, 200 divákov

Úvod stretnutia bol vyrovnaný, ale potom vďaka prevahe v doskakovaní pod oboma košmi začala Nitra získavať stále výraznejší náskok. Výbornou hrou v obrane a pestrými akciami v útoku dotiahli domáce napokon zápas proti Prešovčankám k výraznému víťazstvu 74:51, hoci v záverečnej štvrtine zaznamenali len 10 bodov.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 92:62 (17:17, 27:7, 23:19, 25:19) – stav série: 1:0

Najviac bodov: Lukačovičová 19, Tarasovová 15, Dicksonová 13 – Sujová 21, Mullerová-Garnerová 12, Filipová 9

TH: 19/14 – 25/14, trojky: 2 – 4, fauly: 22 – 18, rozhodovali: Kovalčík a Mlynarčík, 420 divákov

Domáci favorit začal rozhárane a s húževnatým súperom ešte v 7. min prehrával 10:11. Na konci úvodnej štvrtiny bol výsledok nerozhodný 17:17. Druhá časť hry však už bola jasne v réžii Ružomberčaniek, ktoré si ešte do veľkej prestávky stihli vytvoriť rozhodujúci 20-bodový náskok – 44:24. V druhom polčase už „ruža“ s prehľadom kontrolovala dianie na palubovke a víťazstvom 92:62 urobila prvý krok k očakávanému postupu do semifinále.

ŽBK Whirlpool Poprad – MBK Rožňava 85:42 (16:8, 21:9, 26:13, 22:12) – stav série: 1:0

Najviac bodov: Andrea Oravcová 24 (4), Lásková 18, Kováčová 10 – Timková a Beňušková po 11, Kalafutová 7

TH: 12/11 – 11/7, trojky: 6 – 5, fauly: 19 – 15, rozhodovali: Daubner a Doušek, 500 divákov

Popradčanky sa rozohrávali pomaly, ale postupne sa na palubovke presadzovali. Už v druhej štvrtine sa ukazovali výraznejšie v streľbe, dali tri trojky. Navyše, v priebehu tejto štvrtiny zaznamenali šnúru desiatich bodov. Dve minúty pre polčasovou prestávkou viedli domáce basketbalistky už rozdielom 20 bodov a len dokumentovali svoje postavenie v tabuľke. Po zmene strán domáce úplne ovládli palubovku a strelecky sa začalo dariť Oravcovej a Láskovej, preto ŽBK viedol v 25. min už 50:19. Hostky sa síce v záverečnej časti predsa len strelecky zlepšili, ale vysokej prehre nezabránili.

Dobrí anjeli Košice – BK UMB 08 Banská Bystrica 113:59 (26:19, 31:17, 31:14, 25:9) – stav série: 1:0

Najviac bodov: Shieldsová 23, Jurčenková 20, Tillisová 17 – Šimová 20 (3), Mackulínová 13, Felixová 10

TH: 26/19 – 10/7, trojky: 4 – 6, fauly: 16 – 18, rozhodovali: R. Hricišin a Kiss, 800 divákov

V 11. min zápasu viedli favoritky z Košíc len o jeden bod (26:25), ale od tej chvíle sa začali čoraz viac presadzovať. Najvýraznejšie dominovali po zmene strán. V 35. min dosiahli domáce basketbalistky dvojbodovým košom Tillisovej trojcifernú hranicu (100:52) a duel proti Banskobystričankám zaslúžene doviedli k vysokému víťazstvu o 54 bodov.