BASKETBAL-EL: Dobrí anjeli ani doma nestačili na Taranto

Bez názvu
Zľava: Lucia Kupčíková z Košíc a Elodie Godin a Kathy Wambe z Talianska v zápase Dobrí anjeli Košice (SR) - Cras Basket Taranto (IT) 6. kola A. skupiny basketbalovej Euroligy žien Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 1. decembra (WEBNOVINY) – Basketbalistky slovenského šampióna Dobrí anjeli Košice podľahli v stredu v zápase 6. kola základnej A-skupiny Euroligy na domácej palubovke Infiniti arény talianskemu klubu Cras Basket Taranto 64:71 (28:41). Zverenky trénera Štefana Sviteka neuspeli proti lídrovi A-skupiny ani v druhom vzájomnom zápase, keď v úvodnom kole Euroligy prehrali v Tarante 59:74. Košičanky čaká ďalší euroligový zápas o týždeň v stredu 8. decembra o 20.00 h na palubovke francúzskeho tímu USO Mondeville, ktorý v druhom kole doma zdolali 76:57. Košice majú po zápase s Tarantom v Eurolige bilanciu tri víťazstvá a tri prehry.

Euroliga – 6. kolo – základná A-skupina – výsledok

Dobrí anjeli Košice – Cras Basket Taranto (Tal.) 64:71 (13:25, 15:16, 16:12, 20:18)

Zostava a body Košíc: Dupreeová 22, Houstonová 16, Kupčíková a Jalčová po 7, Hricková 2 (Jurčenková 5, Musovičová 3, Žirková 2, Lawlessová 0, Čikošová 0)

Zostava a body Taranta: Mahoneyová 22, Godinová 20, Grecová 10, Wambeová 7, Smithová 5 (Montagninová 3, Giaurová a Gianollová po 2, Dačičová 0)

TH: 10/7 – 17/14, fauly: 17 – 16, trojky: 5 – 5, rozhodovali: Čukalovič (Srb.), Grigoras (Rum.) a Michaelides (Švajč.), 1 900 divákov.

Dobrí anjeli začali dobre, po dvoch minútach viedli 7:4. Lenže potom sa rozbehol výborný defenzívny stroj z Taranta a v 5. min viedli hostky najmä vďaka Mahoneyovej presnej ruke 15:7. Streľba sa vôbec nedarila obom Američankám v košickom drese Dupreeovej ani Houstonovej a náskok Taranta hrôzostrašne rástol – po I. štvrtine bol 12-bodový 25:13. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. V 13. min už Košičanky prehrávali o 19 bodov – 13:32. Potom sa konečne strelecky chytila Dupreeová a domáce zastavili prepad skóre. Aj vďaka Zuzane Žirkovej, ktorá sa po 5-týždňovej prestávke objavila opäť na euroligovej palubovke, išli Košičanky na veľkú prestávku „len“ s 13-bodovou stratou – 28:41.

V druhom polčase aj domáce pritvrdili v obrane a v závere tretej štvrtiny konečne potešili fanúšikov, keď za 70 sekúnd sedembodovou šnúrou najmä vďaka Jurčenkovej konečne dostali súpera „na dohľad“ – 44:53. V závere zo seba vydali Dobrí anjeli všetky zvyšky síl, dotiahli sa k súperovi niekoľkokrát na tri či štyri body, no Taranto si náskok udržalo a v Košiciach zvíťazilo.

Ďalší stredajší program 6. kola A-skupiny Euroligy 2010/11:

TTT Riga (Lot.) – Pécs 2010 (Maď.) – stretnutie sa začalo o 18.35 h

Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) – USO Mondeville (Fr.) – stretnutie sa začalo o 19.30