Basketbalisti Komárna úspešne vkročili do finále

Basketbal
Robert Nuber z BK Bemaco SPU Nitra (vľavo) a Johnathon Jones z MBK Rieker Komárno (vpravo) počas zápasu 32. kola mužskej basketbalovej extraligy. Foto: SITA/Martin Havran

KOMÁRNO 14. apríla (WEBNOVINY) – Basketbalisti MBK Rieker Komárno zvíťazili v sobotňajšom prvom stretnutí finále play-off extraligy mužov 2011/2012 nad BC Prievidza 83:77 (44:45) a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Zverenci Františka Róna sa zásluhou Bílikovej trojky v úplnom závere I. štvrtiny ujali 14-bodového vedenia 32:18. V priebehu druhej desaťminútovky však hostia úplne zmazali súperov náskok a krátko pred koncom prvého polčasu sa dokonca ujali vedenia 45:44.

Po vyrovnanej tretej desaťminútovke získali domáci 90 s pred záverečnou sirénou rozhodujúci náskok 82:74, ktorý už nepustili z rúk.

Druhý zápas je na programe v stredu 18. apríla o 18.00 h v Prievidzi.

Basketbal – extraliga mužov – finále play-off – prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

MBK Rieker Komárno – BC Prievidza 83:77 (32:18, 12:27, 18:15, 21:17) – stav série 1:0

Zostava a body Komárna: J. Jones 23 (4 trojky), Bílik 17 (4 trojky), L. Johnson 11, Kratochvíl 8, Dubovský 7 (Bilič 11, Keller 6, Jurík 0, Szabó 0)

Zostava a body Prievidze: Pelle 16, Godbold 12 (3 trojky), B. Davis 12, Potter 9, Guede 8 (Phillips 10, Livas 10, Averink 0)

TH: 22/14 – 29/17, fauly: 26 – 24, trojky: 11 – 6, rozhodovali: Ženiš, Tomašovič a Lamoš, 1200 divákov (vypredané)

František Rón (tréner Komárna): „Mali sme výborný vstup do zápasu, ale presvedčili sme sa, že sme narazili na veľmi kvalitného súpera. Vedeli sme, že sa nevzdá ani vtedy, keď sme viedli o 15 bodov, čo sa napokon aj potvrdilo – otočil skóre vo svoj prospech. V šatni som chalanom povedal, že zápas môžeme otočiť len zvýšenou bojovnosťou a doskokmi. To sa po prestávke aj potvrdilo, eliminovali sme útočné doskoky súpera, získali sme niekoľko dôležitých lôpt, a hoci bolo posledných päť minút veľmi dlhých, nadobudnutý náskok sme si udržali a doviedli zápas do víťazného konca.“