Basketbalisti Orlanda utrpeli najväčší debakel za osem rokov

Nowitzki
Hráč Dallasu Dirk Nowitzki v zápase proti Miami Heat Foto: SITA/AP

NEW YORK 20. marca (WEBNOVINY) – Debakel rozdielom 26 bodov 85:59 uštedrili Orlandu pod jeho košmi basketbalisti Chicaga v pondelkovom stretnutí zámorskej NBA. Magic neutrpeli drvivejšiu domácu prehru už osem rokov.

Hostia pritom hrali bez najväčšej opory Derricka Rosa, na rozohrávke sa však zaskvel John Lucas, ktorý z pozície striedajúceho hráča nastrieľal 20 bodov.

Carlos Boozer nazbieral ešte o štyri viac a doskočil 13 lôpt. „Videli ste tím, ktorý hrá bez svojho kľúčového hráča, no robí všetko pre to, aby zvíťazil. Zdolali nás bez problémov. V istom zmysle by som si preto prial, aby predsa len nastúpil aj Derrick Rose,“ podotkol pivot Orlanda Glen Davis. „Úprimne, skutočným kľúčom k víťazstvu bola naša obrana. Toto bol jeden z našich najlepších výkonov v defenzíve v tejto sezóne,“ komentoval Boozer.

Vďaka plnokrvnému výkonu Dirka Nowitzkého (33 bodov, 11 doskokov) dosiahol Dallas presvedčivé víťazstvo 112:95 v Denveri. Rozhodujúci krok urobili hostia v úvode tretej štvrtiny. „Raz darmo, je to majstrovský tím. Najväčším sklamaním bol pre mňa nástup do tretej štvrtiny, v ktorej dal Dallas prvých sedem bodov, čím narástlo sebavedomie jeho hráčom. Tí sa už zahrievajú na play-off,“ skonštatoval kouč zdolaných George Karl.

Boston stále bez pivotov vydrel cenné víťazstvo na palubovke silnej Atlanty (79:76). V jeho drese naplno zažiaril najlepší trojkár v histórii NBA Ray Allen, ktorý súpera ničil najmä svojou fantasticky vycibrenou technikou catch ‚n‘ shoot – okamžitá strela po prihrávke – spoza trojkového oblúka. Tridsaťšesťročný veterán nastrieľal 19 bodov a zabral vždy v dôležitých chvíľach – trojkou znížil na priebežných 43:47, potom na 50:51 vedno s klaksónom ohlasujúcim koniec tretej štvrtiny, v záverečnej časti hry zvýšil na 67:58 aj 73:58.