Basketbalisti Utahu rozstrieľali oslabených Clippers

NBA

NEW YORK 18. januára (WEBNOVINY) – Bez Chrisa Paula nemali basketbalisti Los Angeles Clippers v Utahu nárok na úspech.

Jazz vyhrali v utorňajšom stretnutí zámorskej NBA vysoko 108:79 a predĺžili sériu domácich víťazstiev nad týmto súperom na šestnásť. „Náš tím sa ťažko bráni, keď máme na palubovke štyroch alebo piatich hráčov, ktorí dokážu skórovať a zároveň niečo vymyslieť. Nemáme vo svojom strede len dvoch lídrov, na ktorých by sa mohol súper zamerať,“ skonštatoval po stretnutí tvorca hry domácich Devin Harris.

Hviezdou večera bol krídelník Paul Millsap, ktorý nastrieľal 20 bodov a zároveň dobre bránil Blaka Griffina. Mladému lídrovi Clippers dovolil nastrieľať len desať bodov. „Väčšinou má na starosti pomalších protihráčov. No Paul je veľmi pohyblivý a využil to,“ pochválil spoluhráča C.J. Miles.

Hráči San Antonia prehrali

Hráči San Antonia viedli v prvom polčase nad Miami o sedemnásť bodov, ale zápas nedoviedli do víťazného konca. Heat dominovali v druhom polčase a najmä v tretej štvrtine – vyhrali ju priepastným rozdielom 39:12. Zverenci Erika Spoelstru nakoniec zvíťazili 120:98.

„Taký je basketbal,“ stroho skonštatoval rozohrávač Spurs Tony Parker. Najlepším strelcom zápasu bol LeBron James s 33 bodmi a len o tri menej pridal Chris Bosh. Heat sa zaobišli bez zraneného Dwyana Wada. Premiéru v sezóne absolvoval trojkársky špecialista Mike Miller, ktorý potvrdil svoje renomé – za pätnásť minút premenil šesť striel zo šiestich pokusov spoza oblúka.

V drese Golden State odohral najlepší duel v ročníku David Lee. Warriors zdolali Cleveland 105:95 a Lee zaznamenal 13 zo svojich 29 bodov v štvrtej štvrtine. Rovnakým výsledkom sa skončil aj súboj v Milwaukee, kde triumfoval Denver. Chicago, opäť bez Derricka Rosa, vyhralo nad Phoenixom 118:97. Jeden z najlepších zápasov v drese Bulls odohral Carlos Boozer – nastrieľal sezónne maximum 31 bodov. Najhorší tím Centrálnej divízie Detroit prehral v Houstone 80:97 a Orlando potvrdilo pozíciu favorita proti Charlotte – 96:89.