Basketbalistky Good Angels Košice naplno bodovali v Turecku

Good Angels
Helena Sverrisdottir z Košíc počas prvého finálového zápasu basketbalovej extarligy žien. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KAYSERI 6. novembra (WEBNOVINY) – Basketbalistky desaťnásobného slovenského majstra Good Angels Košice úspešne vstúpili do nového ročníka Euroligy 2013/2014.

Zverenky Maroša Kováčika zvíťazili v stredajšom stretnutí základnej A-skupiny pod košmi tureckého nováčika tejto súťaže Kayseri Kaski spor 77:69 (41:33).

Košice od úvodu viedli, v 15. min až 12-bodovým rozdielom 33:21. Domácim basketbalistkám sa však v 24. min podarilo vyrovnať (46:46) a zakrátko otočili skóre vo svoj prospech. Rozhodujúci úsek prišiel tri minúty pred koncom poslednej štvrtiny. Good Angels odskočili 8-bodovou šnúrou zo 66:69 na 66:77. Najlepšou strelkyňou duelu bola Plenette Piersonová, ktorá k 33 bodom pridala 12 doskokov.

Košice nastúpia v EL o týždeň 13. novembra proti maďarskému tímu Uni Györ (18.00).

Kayseri Kaski spor (Tur.) – Good Angels Košice (SR) 69:77 (18:25, 15:16, 25:15, 11:21)

Najviac bodov: C. Littleová 26, T. Wrightová 21, Sandersová 13 – Piersonová 33 (12 doskokov), Levčenková 13, Abdiová 10

TH: 26/19 – 17/13, fauly: 19 – 22, trojky: 4 – 0