Basketbalistky Good Angels vyhrali dôležitý zápas v Miškovci

Basketbalistky Good Angels Košice doma jasne prehrali s Dinamom Kursk
Zľava: Evgenia Belyakova z Ruska a Katharina Fikiel z Košíc v zápase 4. kola A skupiny basketbalovej Euroligy žien medzi Good Angels Košice - Dinamo Kursk (Rusko). Košice, 26. november 2014. Foto: SITA/Tibor Zmak

MIŠKOVEC 30. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalistky Good Angels Košice zvládli stredajší dôležitý zápas v Miškovci, kde zvíťazili 67:54 (33:22) a posilnili svoje šance na postup z D-skupiny Európskeho pohára FIBA 2016/2017.

Trinásťnásobné majsterky Slovenska síce nevstúpili do stretnutia pod košmi Aluinvent DVTK ideálne, ale predovšetkým vydarenou druhou štvrtinou (vyhrali ju 22:7) vzali opraty duelu pevne do svojej moci a vybudovaný náskok už nepustili z rúk.

Zo skupiny postúpia do ďalšej fázy prvé dva tímy. Na zverenky trénera Petra Jankoviča čakajú v základnej časti súťaže ešte dve domáce vystúpenia – proti tureckému tímu Yakin Dogu Üniversitesi a gréckemu Olympiakosu Pireus.

Európsky pohár FIBA 2016/2017 – D-skupina – streda:

Aluinvent DVTK Miškovec (Maď.) – Good Angels Košice (SR) 54:67 (15:11, 7:22, 17:15, 15:19)

Najviac bodov Miškovca: T. Jovanovičová 15, Rasheedová 14, Czanková 9

Zostava a body Košíc: Oblaková 19 (3 trojky), Allenová 11, Baughová 6, Jurčenková a Bálintová po 2 (Žirková 13, Stehlíková 12, Kupčíková 2, Janoščíková a D. Baburová po 0)

TH: 16/13 – 8/6, fauly: 15 – 17, trojky: 3 – 7

Košičanky zaostávali v úvodnej štvrtine 0:5 aj 4:11, ale druhá dvadsaťminútovka im vyšla na výbornú – 56 s pred jej koncom Stehlíková zvýšila už na 33:18 a hostky boli na koni.

Domáce basketbalistky z dvojciferného manka po zmene strán viackrát ukrojili, znížili napríklad na 33:39, neskôr 43:50, 50:57 aj 53:60 v 38. min, Good Angels však nedopustili nijaký zvrat a dosiahli dôležité víťazstvo.

Hlas:

Peter Jankovič (tréner Košíc): „Úvod bol z našej strany trochu rozháraný, bolo vidieť nervozitu z dôležitosti stretnutia, ale celkom dobre sme ju nakoniec zvládli a nedovolili domácim navýšiť bodový rozdiel. Druhá štvrtina bola z našej strany veľmi dobrá. Výborne sme bránili, zabezpečili sme obranný doskok a hrali rýchlo dopredu. Myslím si, že táto časť rozhodla o celom zápase. Po zmene strán sme hrali celý polčas do zóny a bolo to náročné, ale baby to zvládli a zaslúžili sme si vyhrať. Opäť sa potvrdilo, že duel sme zvládli veľmi dobre ako kolektív. Napriek súťažnej prestávke sme mali celkom slušný herný prejav, aj keď sme sa sami nevyhli hluchým pasážam.“