BASKETBAL:V Pezinku triumf Slovákov nad Gruzínskom

Bez názvu
Z. Pachula z Gruzínska (uprostred) počas medzinárodného basketbalového stretnutia medzi Slovenskom a Gruzínskom v Pezinku Foto: SITA/Igor Svítok

PEZINOK 19. júla (WEBNOVINY) – Slovenskí basketbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom prvom prípravnom zápase pred augustovou kvalifikáciou B-divízie ME 2011 v pondelok v Pezinku nad výberom Gruzínska 80:72. Zverencom trénera Františka Róna nevyšla úvodná štvrtina, ktorú prehrali o päť bodov (10:15), no v druhej časti sa spoza trojkového oblúka dokázal až päťkrát presadiť Marko a Slováci odchádzali na polčasovú prestávku za stavu 42:39. V tretej štvrtine sa strelecky darilo Novákovi, ktorý dosiahol 14 bodov. Pred poslednou časťou mal slovenský tím sedembodový náskok (64:57), ktorý dokázali zvýšiť na rozdiel deviatich bodov v 34. min (68:59). Najvyšší bodový rozdiel bol v 37. min, keď Slováci viedli 70:59. S náročným súperom odohrali veľmi dobrý duel a napokon sa tešili zo zaslúženého triumfu.

Reprezentanti SR absolvujú najbližšie dve prípravné stretnutia v Poľsku proti domácemu výberu, súboje sa uskutočnia v sobotu 24. a nedeľu 25. júla v meste Lodž.

Výsledok – prípravný zápas:

Slovensko – Gruzínsko 80:72 (10:15, 32:24, 22:18, 16:15)

Zostava a body Slovenska: Marko 16, D. Novák 16, Gavel 10, Szalay 6, Lošonský 4 (Sedmák 10, J. Sedlák ml. 8, Miklošík 3, Terlanda 3, Červenka 2, Kozlík 2, Žuffa 0)

Najviac bodov Gruzínska: Pačulia, Green, Ckitišvili po 10

TH: 12/10 – 30/20, fauly: 25 – 19, trojky: 10 – 6, rozhodovali: Hlinka, Hančík a Turčin, 300 divákov

František Rón (tréner reprezentácie SR): „Môžem byť spokojný s obranou, s útočnou fázou spokojnosť vyjadriť nemôžem. Chýbala nám viac vyvážená hra. Mali sme veľmi dobrú streľbu spoza oblúka. Je dôležité, aby sme dávali body aj zvnútra. Urobíme si rozbor zápasu, máme ešte čo zlepšovať. Doteraz sme prepracovávali systémy, čaká nás ešte veľa práce.“

Roman Marko (rozohrávač SR): „Zo začiatku sme videli, že hrajú v plnej sile a mali sme určitý rešpekt. Snažili sme sa plniť pokyny trénera a napokon nám to vyšlo. V druhej štvrtine mi to celkom dobre padalo spoza oblúka. Gruzínci asi nečakali, že tu budú prehrávať, preto boli v závere trochu nervózni.“