Batman je nezaujímavý, myslí si Quentin Tarantino

Quentin tarantino
Americký režisér Quentin Tarantino. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Americký režisér Quentin Tarantino vraj nemá názor na obsadenie Američana Bena Afflecka do úlohy Batmana.

Vyjadril sa tak pre francúzsky magazín Les Inrockuptibles.

„Prečo? Pretože si myslím, že Batman nie je veľmi zaujímavý,“ dodal. „Nie je na ňom príliš čo hrať. Najlepšie tú rolu zvládol Michael Keaton a Benovi Affleckovi želám veľa šťastia,“ povedal Tarantino s tým, že skvelým Batmanom mohol byť v osemdesiatych rokoch minulého storočia Alec Baldwin.

Affleck si zahrá Batmana vo filme Batman vs. Superman, ktorý by mal byť pokračovaním snímky Muž z ocele (2013). Premiéra je zatiaľ naplánovaná na 17. júla 2015.

Quentin Tarantino je držiteľom Oscara za scenár kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994), v ktorej si zahrali napríklad Uma Thurman a John Travolta. Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali aj za réžiu tohto filmu i za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009). Za scenár jeho ostatného filmu Divoký Django (2012) získal Zlatý glóbus a Oscara za najlepší pôvodný scenár. Tarantino má na svojom konte tiež filmy ako Gauneri (1992), Kill Bill (2003), Kill Bill 2 (2004) a podieľal sa aj na snímkach Štyri izby (1995), Sin City – mesto hriechu (2005) alebo Grindhouse: Auto zabijak (2007).

Informácie pochádzajú z webstránky: www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alec BaldwinJohn TravoltaQuentin TarantinoUma Thurman