Bayern Mníchov príde o dlhoročné piliere mužstva, Robben a Ribéry sú na odchode

Arjen Robben, Franck Ribéry
Arjen Robben a Franck Ribéry. Foto: archívne, Andreas Gebert/dpa via AP.

MNÍCHOV 5. mája (WebNoviny.sk) – V nemeckom futbalovom klube Bayern Mníchov po skončení tejto sezóny 2018/2019 uzavrú pôsobenie hneď dva dlhoročné piliere mužstva.

Klub pripraví emotívnu rozlúčku

Mníchovský klub v nedeľu oficiálne potvrdil, že za tím „Die Roten“ ďalej nebudú hrávať Holanďan Arjen Robben ani Francúz Franck Ribéry. Pre oboch chcú na budúci rok usporiadať rozlúčkový zápas.

„Arjen a Franck sú skvelí futbalisti. Bayern obom vďačí za mnoho a pripraví pre nich emotívnu rozlúčku. Obidvaja sa svojím fantastickým futbalom pričinili o najúspešnejšiu dekádu Bayernu Mníchov,“ povedal predseda predstavenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Ribéry dúfal v predĺženie spolupráce

Tridsaťpäťročný Robben už na konci minulého roka informoval, že v lete z klubu odíde. Ribéry (36) však dúfal v predĺženie spolupráce s Mníchovčanmi, ktorých farby háji od roku 2007. „Nebude ľahké povedať ‚zbohom‘. Nikdy však nezabudneme, čo sme spolu dokázali,“ vyhlásil Ribéry.

Robben niekoľkokrát uviedol, že by rád pokračoval v hráčskej kariéry aj po odchode z Bayernu. Pravdepodobne sa vráti do vlasti. V prípade Ribéryho zatiaľ nie sú známe jeho ďalšie futbalové kroky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Bayern Mníchov