Beck skončil v kvalifikácii US Open

Bez názvu
Karol Beck Foto: SITA/AP

NEW YORK 27. augusta (WEBNOVINY) – Karol Beck sa nepridal k Zuzane Kučovej a Martinovi Kližanovi a nepostúpil do 2. kola trojkolovej kvalifikácie dvojhry o postup do hlavnej súťaže dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (30. augusta – 12. septembra, celková dotácia 22,6 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II). Tretí nasadený kvalifikant Beck nestačil vo štvrtkovom stretnutí 1. kola na Austrálčana balkánskeho pôvodu Marinka Matosevica a podľahol mu za 106 minút 5:7, 3:6. Slovenský tenista v stretnutí, ktoré sa v dôsledku dažďa natiahlo do dvoch dní, až šesťkrát prepustil svoje podanie súperovi a hoci v prvom sete viedol 4:2, prehral ho 5:7. V druhom dejstve Beck až štyrikrát prehral svoj servis a napokon aj celý zápas vo dvoch setoch. Beck bol v minulosti už päťkrát v hlavnej súťaži na US Open a v roku 2004 to dotiahol až do osemfinále. Vlani neprešiel cez 1. kolo.

Kvalifikačný turnaj v areáli USTA Billie Jean King National Tennis Center v lokalite Flushing Meadows bude pokračovať v piatok zápasmi 2. kola. Zuzana Kučová nastúpi proti Češke Petre Cetkovskej a Martin Kližan bude mať za súpera Španiela Pedra Clara-Rossella. Bývalý juniorský šampión Roland Garros Kližan ako nenasadený hráč vyradil v 1. kole tridsiatku žrebu, Juhoafričana Izaka van der Merweho, za 86 minút 6:4, 6:3, keď využil štyri z celkového počtu dvanástich možností na brejk a sám svoje podanie súperovi odovzdal len v jednom prípade. Dvadsaťjedenročný Kližan ešte nikdy nehral v hlavnej súťaži dvojhry dospelých na turnaji veľkej štvorky.

Rovnako ako Beck neuspela vo štvrtok v 1. kole eliminácie aj Kristína Kučová. Dvadsaťročná Slovenka podľahla v súboji dvoch nenasadených hráčok o rok staršej Ruske Vesne Manasievovej hladko za 77 minút 2:6, 2:6. Kristína Kučová je víťazkou juniorskej dvojhry na US Open spred dvoch rokov, ale do hlavnej súťaže v ženskej kategórii v New Yorku sa jej zatiaľ nepodarilo prebojovať. Aktuálne už tretíkrát stroskotala v kvalifikácii.