Bedmintonista Vícen v Baku podľahol Rusovi Malkovovi

Po Čižnárovej v utorok prehral aj Vícen

BRATISLAVA 23. júna (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v bedmintone Jarolím Vícen neuspel ani vo svojom druhom vystúpení na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku. Dvadsaťpäťročný Bratislavčan (155. vo svetovom rebríčku) v utorkovom stretnutí G-skupiny podľahol Rusovi Vladimirovi Malkovovi za 38 minút 0:2 (-13, -16). Deň predtým Vícen nestačil na Fína Eetu Heina tiež 0:2. Slovenský hráč si v stredu od 10.40 h si ešte zahrá s Islanďanom Kárim Gunnarssonom.

S nulou na konte bodov aj setov zostala v utorok aj slovenská bedmintonistka v Baku. Jana Čižnárová prehrala s favorizovanou Taliankou Jeannine Cicogniniovou 0:2 (-16, -17). Súboj trval 29 minút. Obe hráčky majú po dvoch zápasoch vyrovnanú bilanciu jedno víťazstvo – jedna prehra. Na Čižnárovú čaká v stredu od 14.40 h SELČ súboj proti Češke slovenského pôvodu Kristíne Gavnholtovej, ktorá je zatiaľ s dvoma výhrami líderkou skupiny.

„Vedela som, čo môžem od Cicogniniovej očakávať. Je to lepšia hráčka, vo svete je štyridsiata. Zo začiatku sa mi nedarilo dodržiavať taktiku, do hry som sa dostala koncom prvého setu. Nestačilo to na ňu. V stredu ma čaká Gavnholtová, ktorá je momentálne asi najlepšia v našej skupine. Škoda dnešnej prehry, zajtra sa pokúsim zabojovať,“ skonštatovala pre agentúru SITA Jana Čižnárová.

Výsledky – I. európske hry v Baku – utorok:

BEDMINTON

Dvojhra žien – G-skupina:

Jeannine Cicogniniová (Tal.-7) – Jana Čižnárová (SR) 2:0 (16, 17)

Kaja Stankovičová (Slovin.) – Kristína Gavnholtová (ČR) 0:2 (-10, -12)

Poradie: 1. Gavnholtová (ČR) 2 výhry – 0 prehier, 2. Cicogniniová (Tal.) 1 – 1, 3. Čižnárová (SR) 1 – 1, 4. Stankovičová (Slovin.) 0 – 2

Dvojhra mužov – G-skupina:

Jarolím Vícen (SR) – Vladimir Malkov (Rus.-7) 0:2 (-13, -16)

Eetu Heino (Fín.) – Kari Gunnarsson (Isl.) 2:1 (19, -10, 13).

Poradie: 1. Malkov (Rus.) 2 víťazstvá – 0 prehier, 2. Heino 2 – 0, 3. Gunnarsson 0 – 2, 4. Vícen 0 – 2