'Belasí' a 'bílí andeli' si delili body, derby prerušil dym

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Miloš Nikolič z FC Spartak Trnava (vľavo) a František Kubík z ŠK Slovan Bratislava (vpravo) počas dohrávky 14. kola futbalovej Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava. Bratislava, 10. marec 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) – Dohrávaný súboj 14. kola futbalovej Fortuna ligy 2014/2015 medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa v utorok na Pasienkoch skončil nerozhodne 1:1.

Ani jeden z tímov si tak v 129. vzájomnom zápase nevylepšil bilanciu. Slovan aj po utorku zostal na 4. mieste tabuľky, Trnava je za ním s odstupom jedného bodu piata.

Obrazom: Slovan remizoval v derby so Spartakom

Trnava skórovala hneď v úvode

Na bratislavských Pasienkoch začali lepšie hostia z Trnavy a už v 5. min sa ujali vedenia – rohový kopu na bližšej žrdi predĺžil hlavou E. Sabo a obranca Nikolič akrobaticky prekonal Krnáča – 0:1.

Počas I. polčasu musel hlavný arbiter Vnuk na niekoľko minút prerušiť zápas, pretože dym z pyrotechniky odpálenej domácimi priaznivcami dočasne znížil viditeľnosť na hracej ploche. Ešte pred prestávkou mal Slovan dve šance na vyrovnanie, no brankár Kelava si v oboch prípadoch poradil s nepríjemnou situáciou.

Slovanista Ďuriš nepremenil sólo v závere

Po zmene strán vyrovnal v 62. min F. Kubík, ktorý sa zbavil brániaceho hráča a ponad Kelavu upravil na 1:1. V 77. min pohrozili opäť hostia, no Čikoš poslal loptu z pokutového územia do bezpečia. Rozhodnutie nepriniesla ani veľká príležitosť „belasých“ v 85. min, keď sa F. Ďuriš rútil sám na Kelavu.

Mladému útočníkovi však lopta „ušla“ a Kelava ju odkopol na polovicu súpera. V nadstavenom čase mohli rozhodnúť hostia, no center striedajúceho Vlaska do šestnástky nenašiel ani jedného spoluhráča a Krnáč v páde zachránil.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – dohrávka 14. kolo – utorok:
ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 1:1 (0:1)

Góly: 62. F. Kubík – 5. Nikolič, ŽK: 37. Zreľák, 42. Simovič, 45. F. Kubík – 6. Bortel, 59. Čonka, 87. Marek Hlinka, 90.+ Mikovič, rozhodovali: Vnuk – Benko, Lieskovský, 4353 divákov

Slovan: Krnáč – Čikoš, Gorosito, Saláta, Jablonský – Simovič, Dobrotka (55. F. Ďuriš) – K. Mészáros (86. Lásik), Štefánik (90.+ Niňaj), F. Kubík – Zreľák

Trnava: Kelava – Janečka, Nikolič, Bortel, Čonka – Greššák (67. Casado) – E. Sabo, Marek Hlinka, Cléber Silva Nascimento (88. Vlasko) – Sládek (66. Vojtuš), Mikovič

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 po utorkovej dohrávke 14. kola:

1. MŠK Žilina 21 12 8 1 45:15 44

2. AS Trenčín 21 12 5 4 41:23 41

3. FK Senica 21 8 9 4 28:27 33

4. ŠK Slovan Bratislava 21 10 2 9 27:30 32

5. FC Spartak Trnava 21 8 7 6 33:21 31

6. Spartak Myjava 21 9 2 10 24:29 29

7. DAC Dunajská Streda 21 5 10 6 24:27 25

8. MFK Košice 21 6 5 10 26:35 23