Belgicko zostáva v kvalifikácii na EURO 2020 naďalej bez straty bodu, postúpilo aj Rusko

Michy Batshuayi
Reprezentant Belgicka Michy Batshuayi a jeho gólová radosť v zápase kvalifikácie o postup na ME 2020 proti Kazachstanu. Nur-Sultan, 13. október 2019. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 13. októbra 23:13

Reprezentanti Belgicka ani pri istote postupu na futbalové majstrovstvá Európy 2020 nenechali nič na náhodu a potvrdili úlohu favorita aj v nedeľňajšom stretnutí I-skupiny kvalifikácie.

Belgičania zvíťazili v Kazachstane 2:0 gólmi dvojice Batshuayi – Meunier, a na svoje konto si pripísali už ôsmy trojbodový zápis v aktuálnom kvalifikačnom cykle.

McGinn s hetrikom

K postupujúcim tímom sa v nedeľu večer pridalo Rusko, ktoré v rovnakej skupine deklasovalo svojho priameho konkurenta Cyprus na jeho pôde 5:0.

Škót McGinn čistým hetrikom pomohol pokoriť outsiderov zo San Marína (6:0) a vrátiť reprezentáciu svojej krajiny aspoň do boja o 3. priečku v I-skupine.

„Povinné“ tri body si vybojovalo Holandsko, ktoré sa v Bielorusku dvakrát presadilo zásluhou Wijnalduma ešte v prvom polčase a hoci po zmene strán inkasovalo, víťazstvo 2:1 už nepustilo z rúk.

Rakúsko blízko postupu

„Oranjes“ sa na líderskej pozícii v „céčku“ dlho neohriali, lebo potom Nemci napriek skorému oslabeniu o vylúčeného Cana v druhom polčase zlomili odpor domácich Estóncov (3:0).

V G-skupine je známy prvý postupujúci. Až do záverečnej štvrťhodiny čakali priaznivci Poľska na prvý gól v sieti Severného Macedónska.

Napokon sa dočkali aj druhého a po víťazstve 2:0 aj spečatenia vybojovania si účasti na ME. K nej sa priblížili aj Rakúšania, ktorí zvládli veľmi dôležitý duel v Slovinsku a vyhrali tam 1:0 gólom Poscha.

Slovinsko – Rakúsko 0:1 (0:1)

Gól: 21. S. Posch, ČK: 89. Popovič (Slovin.)

Cyprus – Rusko 0:5 (0:2)
Góly: 9. a 90.+ Čeryšev, 23. Ozdojev, 79. Dziuba, 89. Golovin, ČK: 28. Laifis (Cyp.)

Škótsko – San Maríno 6:0 (3:0)
Góly: 12., 27. a 45.+ J. McGinn, 65. Shankland, 67. Findlay, 86. Armstrong

1. Belgicko 8 8 0 0 30:1 24
2. Rusko 8 7 0 1 27:4 21
3. Cyprus 8 3 1 4 13:12 10
4. Škótsko 8 3 0 5 11:17 9
5. Kazachstan 8 2 1 5 9:13 7
6. San Maríno 8 0 0 8 0:43 0