Bill Belichick je iba tretím trénerom v NFL, ktorý doviedol svoj tím k 300 víťazstvám

Bill Belichick
Hlavný tréner New England Patriots Bill Belichick opúšťa ihrisko po tom, čo Patriots porazil Cleveland Browns 27-13 vo futbalovom zápase NFL, v nedeľu 27. októbra 2019 vo Foxborough v štáte Massachusetts. Bolo to 300. víťazstvo Belichicka ako hlavného trénera NFL. Foto: AP Foto / Elise Amendola

New England Patriots je najúspešnejším tímom zámorskej NFL v posledných dvoch dekádach. Na šiestich triumfoch v prestížnom Super Bowle má veľkú zásluhu nielen hviezdny quarterback Tom Brady, ale takisto hlavný tréner Bill Belichick.

Šesťdesiatsedemročný odborník v nedeľu dosiahol ďalší míľnik svojej kariéry. V pozícii trénera dosiahol v NFL víťazstvo s poradovým číslom 300, keď Patriots zdolali Cleveland 27:13.

Pochvala od Bradyho

Belichick spomenutú métu symbolicky pokoril proti tímu, ktorý v rokoch 1991 – 1995 viedol pri svojich trénerských začiatkoch.

Je to úžasné, absolútne úžasné. Dosiahnuť 300 výher je niečo veľkolepé. Je to najlepší tréner všetkých čias a je privilégium hrať pod jeho vedením,“ uviedol Tom Brady na tlačovej konferencie po zápase s Browns. V ňom získal 259 yardov a po dvoch jeho presných pasoch dosiahol touchdown Julian Edelman.

Belichick je iba tretím trénerom v NFL, ktorý doviedol svoj tím k 300 víťazstvám. O 24 viac ich má na konte člen Siene slávy a niekdajší tréner Chicaga Bears George Hallas, rekordérom v tomto smere je Don Shula.

Prvé víťazstvo nad Patriots

Ten dosiahol 347 triumfov a v sezóne 1972 priviedol Miami Dolphins k Super Bowlu bez jedinej prehry. Ide o doposiaľ jedinú „perfektnú“ sezónu v histórii NFL.

Som šťastný, že 263 z jeho 300 víťazstiev dosiahol ako tréner New England Patriots,“ uviedol majiteľ klubu Robert Kraft. Paradoxom je, že Belichick si prvé trénerské víťazstvo v NFL pripísal na konto 8. septembra 1991 po výhre nad Patriots.

V aktuálnom ročníku má tím okolo Toma Bradyho stopercentnú bilanciu 8-0. Okrem neho neprehrali žiaden duel už len hráči San Francisca, ktorí Národnú konferenciu vedú so siedmimi víťazstvami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill BelichickDon ShulaRobert KraftTom Brady