Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Biskup
Foto: SITA/AP
25. decembra 2010 Aktuálne správy od SITASITA Diskusia()

Biskupi vyzývajú, aby sa ľudia pri sčítaní hlásili k cirkvi

BRATISLAVA 25. decembra (WEBNOVINY) – Evanjelickí biskupi dnes vyzvali veriacich evanjelikov, aby pri budúcoročnom sčítaní ľudu sa prihlásili k cirkvi. „Veríme, bratia a sestry, že na svoje duchovné korene, z ktorého ste „rodu a domu“, nezabudnete ani Vy pri budúcoročnom sčítaní ľudu v našej spoločnosti. Svedok Kristov nikdy nezapiera príslušnosť k cirkvi, vie, kam patrí,“ napísali biskupi v pastierskom liste, ktorý sa dnes číta v evanjelických chrámoch po celom Slovensku pri bohoslužbách. Zároveň pripomenuli, že Lukášovo evanjelium hovorí, že Jozef vie, kam patrí. Sčítanie ľudu nariadené cisárom Augustom vedie Jozefa k rozhodnutiu ísť do Betlehema, „pretože bol z domu a rodu Dávidovho“ (L 2, 4).

Biskupi zároveň povzbudzujú veriacich k svedectvu podľa vzoru biblického Jozefa, muža Márie. „Je to človek jasných postojov prameniacich z Božieho posolstva, muž činu viery. Písmo o ňom svedčí, že to bol „muž spravodlivý“. Mal súcit s Máriou, o ktorej si myslel, že mu ublížila, ale nechcel ju vystaviť hanbe a poníženiu. Po pochopení Božieho zjavenia sa jeho súcit zmenil na prijatie Márie,“ napísali biskupi.

Jozefov postoj má počas Vianoc inšpirovať veriacich k odhodlaniu chrániť svoje deti aj celé rodiny pred zhubnými vplyvmi dneška. „Svedkovia Kristovi neargumentujú slovami „dnes je taká doba“, treba sa prispôsobiť. Oni v každej dobe verní Božím prikázaniam chránia svoje rodiny i duchovnú rodinu – cirkev – pred všetkým, čo by im mohlo uškodiť. Nebojácnym svedectvom viery, ktorá je poslušná Božím príkazom, zabraňujme duchovnému ochudobňovaniu ľudí. Buďme nebojácnymi vyznávačmi Ježiša Krista v našich rodinách, cirkvi aj v spoločnosti,“ vyzvali biskupi.

Odporúčané články

V Bratislave sa zídu biskupi zo strednej a východnej Európy Cirkev žiada ľudí o pomoc, zisťuje mieru náboženskej slobody

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies