Blahová: O odchode z poslaneckého klubu strany uvažuje minimálne osem poslancov

Natália Blahová, Sloboda a Solidarita (SaS)
Predsedníčka poslaneckého klubu Sloboda a Solidarita (SaS) Natália Blahová. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.
  • aktualizované 7. októbra 2019, 19:20 

O odchode z poslaneckého klubu opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) uvažuje najmenej osem poslancov. Pre agentúru SITA to dnes uviedla predsedníčka klubu Natália Blahová.

Vylúčenie Blahovej zo strany

Víkendový kongres strany rozhodol, že viacerí predstavitelia straníckej platformy Demokratické jadro SaS nebudú na kandidátke do budúcoročných parlamentných volieb.

Zároveň schválil vylúčenie Blahovej zo strany. „O odchode z klubu uvažuje minimálne osem ľudí,“ povedala Blahová.

Konkrétne menovala okrem nej Ľubomíra Galka, Janu Kiššovú, Jozefa Rajtára, Vladimíra Slobodu, Renátu Kaščákovú, Radoslava Pavelku a Miroslava Ivana. „Stretnutie v klube bude v stredu. Uvidíme ako ďalej. Očakávam náročnú diskusiu,“ dodala.

Nedoba tiež stiahol svoju kandidatúru

Poslanec za SaS Jakub Nedoba na svojom facebookovom profile oznámil, že stiahol svoju kandidatúru za stranu do budúcoročných parlamentných volieb.

„Kongres bol vybičovaný, ale neuralgickým bodom sa pre mňa stalo vylúčenie Natálie Blahovej zo strany. Ako nestraník som sa neprikláňal na ani jednu stranu, chyby sa urobili tam i tam. Ale vyhodenie predsedníčky poslaneckého klubu za taký pseudodôvod je absolútne neospravedlniteľné,“ objasnil dôvody stiahnutia svojej kandidatúry Nedoba.

Demokratické jadro SaS

Nominačný kongres SaS v sobotu schválil návrh kandidátky predsedu Richarda Sulíka.

Predseda predstaviteľov demokratického jadra v sobotu opakovane vyzval, aby odišli zo strany. Blahová napriek vylúčeniu pre údajné poškodzovanie dobrého mena strany nestráca funkciu predsedníčky poslaneckého klubu. Zvolili si ju poslanci a len oni ju môžu aj odvolať.

Platformu s názvom Demokratické jadro SaS založila skupina ľudí, ktorá sa odmietla zúčastniť 7. septembra na mimoriadnom kongrese SaS vo Zvolene, kde sa Sulík nechal opätovne zvoliť za predsedu. Odôvodňovali to nesúhlasom so spôsobom, akým ho predseda zvolal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakub NedobaJana KiššováJozef RajtárĽubomír GalkoMiroslav IvanNatália BlahováRadoslav PavelkaRenáta KaščákováRichard SulíkVladimír Sloboda