Bločková lotéria je úspech, teší sa minister Kažimír

Kažimír
Minister financií Peter Kažimír. Foto: Archívne foto SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) – Za prvé dva dni fungovania bločkovej lotérie spotrebitelia zaregistrovali 1,16 mil. bločkov, čo minister financií Peter Kažimír považuje za úspech.

„Za prvé dva dni sa zaregistrovalo vyše 1 mil. registračných dokladov, pričom bežne sa v Tipose zaregistruje 800 tis. tiketov za mesiac. Považujem to za obrovský záujem zo strany ľudí,“ uviedol Kažimír po stredajšom rokovaní vlády.

Rezort financií je podľa Kažimíra vďačný aj za kritickú verejnú debatu, lebo aj vďaka nej sa o lotérií diskutuje. „Kľúčom je to, aby ľudia mali záujem kontrolovať registračné doklady, aby boli našimi ďalšími kontrolórmi. Cieľom je lepší výber DPH,“ dodal Kažimír.

Za prvé dva dni sa do bločkovej lotérie zaregistrovalo vyše 1,16 mil. bločkov, pričom až 1,12 mil. bločkov spotrebitelia zaregistrovali prostredníctvom internetovej stránky a mobilných aplikácií. Vyše 29 tis. bločkov spotrebitelia zaregistrovali cez zberne Tiposu, 9 tis. bločkov spotrebitelia zaregistrovali cez SMS správy a takmer 3 tis. bločkov v obchodnej sieti Ševt. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Tiposu Rastislav Čépe.

Viac o registrácii do národnej bločkovej lotérie sa dočítate —> V TOMTO ČLÁNKU

Národná bločková lotéria odštartovala 16. septembra tohto roku, pričom spotrebitelia môžu do nej zapojiť bločky s hodnotou vyššou ako 1 euro vydané od 1. septembra. Lotéria bude prebiehať v dvoch kolách, ktoré Tipos nazval prvá šanca a druhá šanca.

V rámci prvej šance môžu súťažiaci raz za 14 dní vyhrať peňažnú výhru vo výške až 10 tis. eur. V druhej šanci raz za 28 dní bude výhrou osem áut v hodnote 10 tis. eur, pričom z každého samosprávneho kraja vyžrebujú jedno auto. Cieľom bločkovej lotérie je zníženie únikov na dani z pridanej hodnoty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter KažimírRastislav Čépe
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SR