Kapitána Boston Bruins Zdeno Chára. Foto: Ilustračné foto SITA, AP

Štatistiky slovenských hokejistov v NHL v sezóne 2011/2012 – stav k 7. novembru:

4. Tomáš Kopecký (Florida) 13 2 5 7 -2 23 6

6. Andrej Meszároš (Philadelphia) 14 1 4 5 0 26 12

7. Ľubomír Višňovský (Anaheim) 14 1 3 4 -7 30 6

8. Michal Handzuš (San Jose) 13 2 1 3 +1 17 4

9. Milan Jurčina (NY Islanders) 5 0 1 1 -1 10 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 7 1 6 3,35 85,6 0

Peter Budaj (Montreal) 1 0 1 2,03 93,5 0

Pozn.: Za menom a klubom nasledujú odchytané zápasy, výhry, prehry, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty)

NEW YORK 8. novembra (WEBNOVINY) – Bostonské „medvede“ v zámorskej hokejovej NHL sa pod vedením svojho slovenského kapitána Zdena Cháru prebúdzajú.

Po sobotňajšej demolácii Toronta na jeho vlastnom ľade (7:0, Chára 0+2) si v pondelok poradili doma s New York Islanders hladko 6:2 a 34-ročný trenčiansky rodák si znova pripísal dve gólové prihrávky – vo svojom trinástom zápase sezóny dosiahol jubilejný desiaty bod.

O svojom úspechu rozhodli Bruins v záverečnej tretine, ktorú vyhrali presvedčivo 3:0. V drese „ostrovanov“ si ďalší slovenský bek Milan Jurčina pripísal dve mínusky. Brankárska dvojka Bruins Tuukka Rask vychytal vo štvrtom štarte sezóny prvú výhru.

„Bol som trocha frustrovaný, že som počas prvého mesiaca ani raz nevyhral. Vedel som, že raz to musí prísť. V úvode sezóny sme nehrali ako tím dobre,“ povedal Rask. Bruins vyhrali tri zápasy v rade, Ottawe, Torontu a Islanders dali dokopy 18 gólov. V pondelok zaznamenal dva Nathan Horton.

V pondelňajšom súboji dvoch kalifornských tímov sa viac darilo hokejistom San Jose Sharks, ktorí prevýšili Los Angeles 4:2. Za domácich odohral proti svojmu bývalému zamestnávateľovi slovenský center Michal Handzuš vyše 11 minút, ale bez bodového zápisu.

„Los Angeles nechce strácať puk v strednom pásme, nastrelia ho na bránku a potom oň bojujú. Veľmi dobrí sú hráči Kings aj v defenzíve,“ hovoril ešte pred stretnutím pre Mercury News Michal Handzuš.

Gól kapitána Sharks Joe Thorntona bol jeho 1013. bodom v kariére, čím sa vyrovnal svojmu detskému idolu Patovi LaFontainovi. Následne Thornton pridal aj asistenciu a v historickej tabuľke kanadského bodovania NHL sa delí spoločne s Jaromom Iginlom z Calgary o 73. miesto.

Výsledky pondelňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston – New York Islanders 6:2 (3:2, 0:0, 3:0)

Góly: 2. Pouliot (J. Caron), 14. Horton (CHÁRA, Krejčí), 15. Seguin (P. Bergeron, Marchand), 45. Lucic (Horton, Krejčí), 46. Horton (Corvo, Seidenberg), 58. Krejčí (CHÁRA, Lucic) – 6. Moulson (Staios, Grabner), 19. Grabner (Tavares, Moulson)

San Jose – Los Angeles 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 32. J. Thornton (Marleau, Pavelski), 33. Marleau (D. Boyle, Clowe), 38. D. Boyle (Pavelski, Marleau), 47. Couture (Vlasic, J. Thornton) – 27. Jack Johnson (Doughty, Kopitar), 49. Kopitar (Doughty, Quick)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaNathan HortonPeter BudajTomáš KopeckýTuukka RaskZdeno Chára