Bostonský atentátnik po vyše roku a pol predstúpi pred súd

Džochar_Carnajev
Džochar Carnajev je podozrivý z útokov v Bostone. Foto: SITA, AP

BOSTON 16. decembra (WEBNOVINY) – Podozrivý z útoku na bostonský maratón Džochar Carnajev sa tento týždeň po prvýkrát po vyše roku a pol objaví pred súdom v Bostone. Štvrtkové pojednávanie bude posledné pred začiatkom jeho procesu naplánovaného na január, uviedla v pondelok jeho obhajkyňa Miriam Conradová.

Dvadsaťjedenročný Carnajev je obvinený zo zabitia troch ľudí a zranenia vyše 260 ďalších dvoma podomácky vyrobenými bombami vytvorenými z tlakových hrncov v blízkosti cieľa prestížneho maratónu.

Na verejnosti sa neobjavil od júla 2013, keď pred okresným súdom v Bostone odmietol obvinenia súvisiace s útokom. Jeho proces by sa mal začať 5. januára. Predpokladá sa, že bude trvať dva až tri mesiace.

Obrazom: Bombový útok na bostonský maratón

K útokom došlo 15. apríla 2013 počas maratónu, na ktorom sa zúčastňovali bežci z celého sveta. Tri dni neskôr, keď sa Džochar a jeho starší brat Tamerlan pokúšali utiecť z mesta, podľa federálnych prokurátorov zastrelili ešte aj univerzitného policajta.

Tamerlan zahynul v tú noc pri prestrelke s políciou, Džochara zatkli 19. apríla 2013, keď ho polícia objavila ukrytého v člne na jednom dvore. Rozsiahla operácia ochromila prakticky celý Boston ležiaci v štáte Massachusetts. V prípade usvedčenia Carnajevovi hrozí trest smrti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Džochar Carnajev