BOX: Nitra najúspešnejšia O pohár prezidenta SABA

Bez názvu

GALANTA 13. septembra (WEBNOVINY) – Na turnaji O pohár prezidenta Slovenskej asociácie boxerov amatérov (SABA), ktorý sa uskutočnil od piatka do nedele (10. – 12. 9.) v Mestskom kultúrnom dome v Galante za účasti pästiarov z ôsmich klubov, si najlepšie počínal tím BC Nitra. Boxeri tohto klubu získali v desiatich kategóriách spolu päť prvenstiev, o ktoré sa postarali Roman Formánek (do 49 kg), Michal Zátorský (do 52 kg), Tomáš Vaňo (do 60 kg), Sandro Dirnfeld (do 91 kg) a Štefan Slíž (nad 91 kg). Nitrania sú na čele hodnotenia klubov so ziskom 100 bodov pred MŠK Vranov (57 b), tretia priečka patrí BC Dubnica (38 b). Podľa nového systému, ktorý nahradil dlhodobú extraligovú súťaž, sa víťazi jednotlivých kategórii na podujatí v Galante (organizátorom bol KO Box Club Galanta, pozn.) stali slovenskými jednotkami a budú reprezentovať Slovensko v najbližšom medzištátnom stretnutí 6. novembra proti Litve.

„Ide o nový reprezentačný model. Tokaj extraliga v uplynulom roku nedosahovala takú úroveň, ako by sa patrilo. Pristúpili sme preto k novému projektu, ktorý ju nahradí. Nepôjde už o súperenie medzi klubmi ako v minulosti. Prvoradým cieľom je vytvorenie kvalitného reprezentačného tímu. Tí, čo na prvom turnaji skončili na druhých miestach, môžu vyzvať do ringu terajšiu jednotku a dostať sa na jeho pozíciu. Systém súťaživosti je atraktívny aj pre divákov,“ uviedol pre agentúru SITA prezident SABA Andrej Kostka.

Súhrn výsledkov o medailové umiestnenie na turnaji O pohár prezidenta Slovenskej asociácie boxerov amatérov (SABA) v Galante (10. – 12. septembra):

finále: Tomáš Vaňo (BC Nitra) – Varužan Martirosjan (BC Galanta) 4:0 na body

duel o 3. miesto: Patrik Polák (KO Box Club Galanta) – Peter Maňák (BC Dubnica) 17:3 na body

do 64 kg:

finále: Mário Zábojník (BC Dubnica) – Matúš Babiak (BC Nitra) 8:5 na body

duel o 3. miesto: Patrik Rajcsányi (BC Nitra) – René Lakatoš (KO Box Club Galanta) 6:0 na body

do 69 kg:

finále: Dominik Dolinaj (BC Dubnica) – Tibor Kružel (BC Trnava) 3:1 na body

duel o 3. miesto: Dávid Gaži (MŠK Vranov) – Jozef Rigo (BC Galanta) 9:7 na body

do 75 kg:

finále: Marián Sisák (MŠK Vranov) – Tibor Varga (KO Box Club Galanta) 6:4 na body

duel o 3. miesto: Dominik Kaľavský (MŠK Vranov) – Maroš Bakajsa (MŠK Vranov) – Kaľavský vyhral r.s.c. v 2. kole

do 81 kg:

finále: Tomáš Hrabovecký (MŠK Vranov) – Dominik Milko (KO Box Club Galanta) 6:4 na body

duel o 3. miesto: Ján Onda (MŠK Vranov) – Marcel Trang (BC Dubnica) – Onda vyhral bez boja

do 91 kg:

finále: Sandro Dirnfeld (BC Nitra) – František Kumančík (BC Trnava) – Dirnfeld vyhral r.s.c. v 1. kole

duel o 3. miesto: Tibor Šabík (BC Nitra) – Jakub Boguský (BC Nitra) – Šabík vyhral vzdaním súpera v 2. kole

nad 91 kg:

finále: Štefan Slíž (BC Nitra) – Tomáš Kohout (BC Nitra) 9:5 na body

duel o 3. miesto: Patrik Zvolenský (BC Trnava) – Ivan Adámek (BC Agent 007 Slovenské Nové Mesto) 9:6 na body