Brat útočníka z Manchestru sa postaví pred súd v Líbyi, je podozrivý zo spoluúčasti na útoku

Polícia, Londýn
Foto: ilustračné, SITA/AP

TRIPOLIS 31. augusta (WebNoviny.sk) – Hashem Abedi, ktorý je mladším bratom teroristu z Manchestru Salmana Abediho, sa postaví pred súd v Líbyi pre podozrenie zo spoluúčasti na organizovaní útoku. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Dvadsaťročného muža zadržali v Líbyi krátko po májovom samovražednom útoku, pri ktorom zahynulo 22 ľudí. Hlavný vyšetrovateľ prípadu Asadiq Al Sour uviedol, že muž je podozrivý z napomáhania bratovi a zbierania materiálov na útok.

Ich otca Ramadana, ktorého v Líbyi tiež zadržali, už z väzby prepustili, pretože polícia proti nemu nemá žiadne konkrétne dôkazy. Súd s Hashemom Abedim, ktorého už niekoľkokrát vypočúvali v Tripolise, by sa mal uskutočniť v priebehu dvoch mesiacov.

Dvadsaťdvaročný útočník Salman Abedi, ktorý sa narodil v Manchestri líbyjským rodičom, odcestoval 15. apríla do Líbye a do Anglicka sa vrátil štyri dni pred atentátom. Vo väzbe v Líbyi je aj ďalší príbuzný bratov, Mohamed Younis Abedi, ktorého kreditnú kartu zrejme použili pri nákupe komponentov na výrobu bomby.

Líbyjská polícia spolupracuje s britskou a poskytla jej zoznam osôb žijúcich vo Veľkej Británii, ktoré by v prípade mohli poskytnúť potrebné informácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Salman Abedi