Bratislavčan si na falošný občiansky preukaz objednal telefón, skončil v cele

Smartfón, telefón, mobil
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Policajti obvinil 36-ročného Bratislavčana z pokračovacieho prečinu podvodu v súbehu s prečinom falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. O prípade informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

„Obvinený si v priebehu tohto mesiaca vytvoriť internetovú objednávku na účastnícky program a mobilný telefón v hodnote 549 eur na údaje inej osoby. Objednaný tovar a službu si mal následne prevziať od kuriérskej služby,“ uviedla polícia.

Obvinený si objednal mobil aj u ďalšieho operátora. „Pri osobnom prevzatí objednávky však už nepochodil. V rámci schvaľovacieho procesu bolo zistené, že fotografia na predloženej fotokópii občianskeho preukazu na schválenie sa zhoduje s fotografiou na občianskom preukaze pri objednávke iného zákazníka,“ uviedla polícia. Obvinený si vytvoril občiansky preukaz na základe informácií uverejnených na internete s fotografiou, ktorá sa mala najviac podobať na obvineného.

Obvinený muž skončil v cele policajného zaistenia. Poverený policajt spracoval podnet k podaniu návrhu na jeho väzobné stíhanie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR