Bratislavu navštívilo takmer pol milióna turistov

Bratislavský hrad
Bratislavský hrad počas 18. stredoeurópskeho summitu hláv štátov s mottom Stratégiou rastu k pokrízovej obnove. Bratislava, 13. jún 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) – Bratislavu za prvý polrok tohto roka navštívilo takmer 440-tisíc turistov, najčastejšími návštevníkmi sú Česi a Nemci.

Najväčší záujem o návštevu Bratislavy majú turisti v júli a auguste, keď ich do hlavného mesta prišlo približne 200-tisíc. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy.

Hlavné mesto Slovenska medziročne navštívilo o 19 percent domácich a zahraničných turistov viac.

V prvom polroku 2013 do Bratislavy zavítalo 437 864 návštevníkov. V meste ostávajú v priemere takmer dva dni.

Tretinu všetkých turistov tvoria domáci návštevníci, Bratislavu si však obľúbili i Ukrajinci, Nemci či turisti z USA, Rakúska a Maďarska. Podľa Andrassyho však klesol počet návštevníkov z Poľska či Francúzska.

V tomto roku sa zvýšil záujem turistov o Bratislavskú City Card, ktorá návštevníkom mesta ponúka zľavy. S mestskou turistickou kartou sa môžu turisti povoziť bezplatne v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, v cene karty je tiež hodinová prehliadka v historickom centre mesta v anglickom a nemeckom jazyku.

Turistická karta ponúka návštevníkom aj zľavy vo viac ako 40 kultúrnych, spoločenských a reštauračných zariadeniach. So zľavou si tak môžu turisti pozrieť mestské múzeum, galériu či národné múzeum. Turistická karta ponúka zľavy aj na kúpaliskách či v predajniach suvenírov.

Za jednodňovú kartu turisti zaplatia 10 eur, dvojdňová stojí 12 eur a turistická karta na tri dni vyjde návštevníkov mesta na 15 eur. Kartu predávajú turistické informačné centrá, viaceré cestovné kancelárie i zmluvné hotely. Ako informoval Andrassy, za posledných šesť rokov sa predalo takmer osemtisíc turistických kariet.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Andrassy