Brazília prekonala smutný rekord, hlási viac ako tritisíc obetí koronavírusu za jeden deň

Chorí na koronavírus v čínskej nemocnici.
Foto: archívne, SITA/AP

Brazília prvý raz od vypuknutia pandémie koronavírusu v utorok hlásila viac ako tritisíc obetí ochorenia COVID-19 za jeden deň. Najväčšia latinskoamerická krajina sa v uplynulých týždňoch stala globálnym epicentrom pandémie s vyšším počtom denných úmrtí ako v ktoromkoľvek inom štáte.

Viac o téme: Koronavírus

V utorok v Brazílii na následky nákazy koronavírusom zomrelo 3 251 ľudí. Najviac obetí zaznamenali v najľudnatejšom štáte Sao Paulo, kde zomrelo 1 021 pacientov. Bolo to podstatne viac v porovnaní s doterajším rekordom 713 úmrtí za jeden deň z júla minulého roka.

Systémy zdravotnej starostlivosti jednotlivých brazílskych štátov sa pre pandémiu dostali na pokraj kolapsu, keďže nemocničné oddelenia intenzívnej starostlivosti sa zapĺňajú a zásoby kyslíka sa zmenšujú.

Väčšina štátov v uplynulých dňoch prijala opatrenia na obmedzenie aktivity, napriek silnému odporu zo strany prezidenta Jaira Bolsonara. Podľa odborníkov na verejné zdravie a ekonómov prezentuje Bolsonaro falošnú voľbu medzi ochranou zdravia a ekonomickou prosperitou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jair Bolsonaro