Brezová pod Bradlom pokračuje v obnove čerešňovej aleje, plánuje vysadiť desiatky stromov

čerešňová aleja
Foto: ilustračné, Getty Images

BREZOVÁ POD BRADLOM 3. apríla (WebNoviny.sk) – Mesto Brezová pod Bradlom pokračuje v obnove čerešňovej aleje popri ceste, ktorá vedie k Mohyle generála Milana Rastislava Štefánika na Bradle. Samospráva ponúka možnosť ľuďom podporiť výsadbu symbolickou kúpou čerešne.

Symbolickí vlastníci

Čerešňu možno získať za poplatok 60 eur, jej symbolický vlastník nebude mať so stromom žiadne starosti.

Mesto Brezová pod Bradlom zabezpečí vysadenie stromov, aj následnú starostlivosť o ne. Vlastník stromu dostane od mesta ako poďakovanie certifikát o symbolickom vlastníctve,“ povedala Denisa Zuščíková z Mestského úradu v Brezovej pod Bradlom.

Možnosť získať týmto spôsobom čerešňový strom popri ceste k Mohyle Milana Rastislava Štefánika trvá počas apríla. Symbolickí vlastníci však musia rátať s tým, že žiadny zo stromov im reálne nebude patriť.

Čerešňová aleja

Popri ceste na Bradlo bola čerešňová aleja celé desaťročia. Stromy však boli prestarnuté a choré, preto ich dala radnica vyrúbať. Vlani ich nahradilo šesťdesiat nových čerešňových stromčekov, v tomto roku má pribudnúť ďalších päťdesiat.

Práve pri Mohyle generála Štefánika na Bradle sa 4. mája bude konať celoslovenská spomienková slávnosť pri príležitosti 100. výročia od tragickej smrti generála Štefánika.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom