Británia pomôže Slovensku v boji proti COVID-19, na germicídne žiariče prispeje finančným grantom

Polícia SR, vojaci
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Vláda Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska poskytne Ministerstvu obrany SR (MO SR) grant na nákup materiálu na pomoc obyvateľom v boji s pandémiou ochorenia COVID-19.

Pomoc Slovákom

Grant vo výške 31 300 eur je určený na nákup germicídnych žiaričov, ktoré budú slúžiť na pomoc obyvateľom Slovenska pri nasadení príslušníkov ozbrojených síl v boji s koronavírusom.

Vyplýva to z Memoranda o porozumení medzi vládou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska a MO SR, ktoré vo štvrtok podpísal generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky rezortu obrany Martin Sklenár a zástupca britského veľvyslanca na Slovensku Andrew Wells. Informovala o tom hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Gesto solidarity

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) pri tejto príležitosti poďakoval za predloženú ponuku a ocenil veľmi dobré vzťahy medzi oboma krajinami, ktorých výsledkom je konkrétna spolupráca v prospech občanov SR.

„V núdzi poznáš priateľa – ďakujem vláde Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska za ponuku a poskytnutie grantu na nákup medicínskeho materiálu a technického zariadenia. Nejde len o významné gesto pomoci a solidarity, ale tiež o potvrdenie príkladnej a nadštandardnej bilaterálnej spolupráce medzi oboma krajinami. Ide zároveň o deklarovanie jasného postoja – alianční partneri sa v krízových situáciách podporujú a vzájomne si pomáhajú,“ povedal šéf rezortu obrany.

Nákup materiálu zrealizuje britská strana prostredníctvom rezortu zahraničných vecí, Commonwealthu a rozvojovej pomoci a následne bude slovenskému rezortu obrany odovzdaný do daru.

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Kovaľ Kakaščíková
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily SR