Briti vydražia špinavé slipy Elvisa Presleyho

Elvis Presley
Foto: SITA/AP
Elvisove slipy
Foto: spinner.com

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) – Špinavé spodky Kráľa rock’n’rollu Elvisa Presleyho si bude môcť niektorý z jeho fanúšikov zadovážiť na dražbe v anglickom meste Stockport, ktorá sa uskutoční 8. septembra.

Bledomodré slipy mal oblečené na koncerte v roku 1977 a odvtedy ich nikto nevypral, dokonca majú v prednej časti žltú škvrnu. Ako informoval portál bbc.co.uk, organizátori aukcie očakávajú, že za ne dostanú desaťtisíc libier (v prepočte približne 12600 eur).

Dražiť sa budú aj ďalšie spomienkové predmety pochádzajúce z dedičstva po Elvisovom otcovi Vernonovi – napríklad Biblia, ktorej konečnú cenu organizátori odhadujú na 25-tisíc libier (31500 eur).

Obsahuje totiž spevákove poznámky, myšlienky a podčiarknuté pasáže. Zberateľov čakajú aj videokazety so záznamom jeho svadby s Priscillou Presley, Vianoc v sídle Graceland, rodinných dovoleniek či toho, ako svoju novorodenú dcérku Lisu Marie vezú domov z nemocnice.

Elvis Aaron Presley sa narodil 8. januára 1935 v meste Tupelo v štáte Mississippi. Svoju kariéru odštartoval v roku 1954, keď sa stal jedným z prvých predstaviteľov žánru rockabilly, ktorý je zmesou country a rhytm and blues.

Na svojom konte má 22 štúdiových albumov, jeho debutom bolo LP Elvis Presley (1956), posledný album je dvojnásobne platinová nahrávka Moody Blue (1977).

Je držiteľom štyroch ocenení Grammy, z ktorých jedno je za celoživotný prínos, a tiež je najpredávanejším sólovým interpretom v histórii. Ako herec sa predstavil vo vyše tridsiatich filmoch, z ktorých väčšinu tvorili muzikály.

Hudobnú ikonu uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy (1986), Siene slávy rockabilly (1997), Siene slávy country hudby (1998) a Gospelovej siene slávy (2001). Elvis Presley zomrel 16. augusta 1977 po zlyhaní srdca vo veku 42 rokov.

Video: Elvis Presley – You Are Always On My Mind

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elvis Presley