Britom hrozí nedostatok ovocia a zeleniny, Francúzsko by malo povoliť nákladnú dopravu

Close up of fresh and juicy vegetables from garden bed
Vo Veľkej Británii hrozí, že na pultoch predajní nebude dostatok ovocia a zeleniny. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Britská sieť supermarketov Sainsbury’s varovala, že v priebehu niekoľkých dní sa v regáloch môže začať prejavovať nedostatok ovocia a zeleniny, ak Francúzsko nezruší zákaz cestovania, ktorý prijalo pre obavy z novej formy koronavírusu šíriacej sa v juhovýchodnom Anglicku.

Spoločnosť Sainsbury’s, ktorá je druhým najväčším maloobchodným reťazcom v Británii, uviedla, že nastane nedostatok takých produktov, ako je hlávkový šalát a karfiol, ak sa dopravné zväzky s európskym kontinentom rýchlo neobnovia. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Koronavírus

„Ak sa nič nezmení, začneme vidieť medzery v zásobovaní hlávkovým šalátom, karfiolom, brokolicou a citrusovými plodmi, pretože všetko toto sa v terajšom ročnom období importuje z kontinentu,“ uviedol maloobchodný reťazec.

Zástupca generálneho riaditeľa Konfederácie britského priemyslu (CBI) Joshua Hardie vyhlásil, že je „nevyhnutné“, aby sa zákaz nákladnej dopravy zrušil. „Lockdowny + brexit + dodatočné prekážky na hraniciach sú neriešiteľnou rovnicou“, napísal na Twitter.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom