Britská kráľovná ocenila bojovnosť anglických futbalistov, veľa šťastia im poprial aj Johnson

Kráľovná Alžbeta II.
Britská kráľovná Alžbeta II. Foto: archívne, SITA/AP

Britský premiér Boris Johnson aj britská kráľovná Alžbeta II. povzbudili reprezentáciu Anglicka pred nedeľňajším finále futbalových majstrovstiev Európy, v ktorom si na londýnskom štadióne Wembley zmerajú sily s výberom Talianska. Panovníčka tiež ocenila „ducha, nasadenie a bojovnosť“ anglického družstva, to všetko v liste adresovanom trénerovi Garethovi Southgatovi.

Spomenula si tiež na rok 1966, keď už ako vládkyňa odovzdávala trofej pre majstrov sveta hráčom Anglicka na čele s kapitánom Bobbym Moorom, zhodnou okolností práve na štadióne Wembley.

Videla som, čo to znamená pre hráčov, vedenie tímu aj podporný personál, že sa dostali do finále veľkého medzinárodného futbalového turnaja a napokon ho vyhrali,“ uviedla v liste kráľovná Alžbeta II., ktorá spolu s celou kráľovskou rodinou súčasnému tímu popriala „veľa šťastia s nádejou, že história zaznamená nielen úspech Angličanov, ale aj ich ducha, odhodlanie a hrdosť, ktorou sa nechajú viesť“.

Boris Johnson pred finálovým súbojom označil anglický tím ako „neuveriteľný“. Poznamenal tiež, že už postupom do finále sa zapísal do histórie. Vyzdvihol tiež jednotu tímu: „Vytvorili ste skupinu akoby bratov, ktorých energia, húževnatosť a tímová sila žiaria nad všetkým čo robia,“ povedal britský premiér, ktorý naživo sledoval postup svojho družstva v semifinále cez Dánov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris JohnsonGareth Southgatekráľovná Alžbeta II.