Britská ropa a spotová cena zlata stúpli

Ropa
Foto: SITA/AP

NEW YORK 25. septembra (WEBNOVINY) – Ceny Britskej ropy Brent v utorok posilnili. Účastníci trhu sa sústredili na znižujúce sa napätie vo vzťahoch medzi Iránom a západnými krajinami. Irán súhlasil s rokovaniami o teheránskom jadrovom programe.

Pripravený rokovať je podľa vlastných slov aj americký prezident Barack Obama. Jadrový program Iránu takmer desať rokov prispieval k rastu cien ropy, pretože sankcie znižovali export ropy z krajiny.

Ceny britskej ropy Brent posilnili o 48 centov na 108,64 USD za barel. Novembrové dodávky ľahkej americkej ropy poklesli o 46 centov na 103,13 USD za barel.

Spotová cena zlata v utorok stúpla. Dôvodom je dopyt po zlate pri nižších cenách. Trojdňový pokles cien zlata sa tak zastavil. Pokles spotrebiteľskej dôvery v USA v septembri ako aj júlové spomalenie rastu cien nehnuteľností na bývanie v USA však spôsobili pokles cien zlata počas skoršieho obchodovania.

Spotová cena zlata do 19:13 GMT vzrástla o 0,2 % na 1 323,70 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy však zlacneli o 10,70 USD na 1 316,30 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3473 USD)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack Obama