Britský albumový rebríček ovládol Bruce Springsteen

Bruce Springsteen
Bruce Springsteen Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) – Americký hudobník Bruce Springsteen debutuje so svojou 17. štúdiovkou Wrecking Ball (2012) na prvom mieste britského albumového rebríčka.

Pre 62-ročného Springsteena je to už deviaty album, s ktorým sa mu podarilo dobyť UK Chart. Novinka obsahuje 13 skladieb, na ktorých sa podieľali napríklad aj Tom Morello z Rage Against The Machine alebo zosnulý saxofonista Clarence Clemons zo Springsteenovej kapely E Street Band.

Na druhom mieste je ďalšia novinka, ktorou je debutový album Military Wives s názvom In My Dreams (2012). Military Wives je zbor zložený z manželiek britských vojakov slúžiacich v Afganistane. Zbor vedie Gareth Malone, ktorý ho založil pre štvrtú sériu reality šou The Choir. Na trojku klesla minulotýždňová jednotka – britská soulová a r’n’b speváčka Emeli Sandé sa so svojou debutovou nahrávkou Our Version Of Events (2012).

Pokles zaznamenali aj Adele s albumom 21 (2011) a Ed Sheeran s nahrávkou + (2011), ktorí boli minulý týždeň na druhom, respektíve treťom mieste. Aktuálne im patria štvrtá a piata priečka. Okrem Springsteena a Military Wives sa do top 10 dostali aj ďalšie dve novinky – Lionel Richie s albumom Tuskegee (2012) na siedmom mieste a o priečku nižšie speváčka Katie Melua s piatou štúdiovkou Secret Symphony (2012).

Informácie zverejnila webstránka www.theofficialcharts.com.

Britský rebríček albumov (4. marca 2012 – 10. marca 2012):

1. Bruce Springsteen – Wrecking Ball

2. Military Wives – In My Dreams

3. Emeli Sandé – Our Version Of Events

4. Adele – 21

5. Ed Sheeran – +

6. Lana Del Rey – Born To Die

7. Lionel Richie – Tuskegee

8. Katie Melua – Secret Symphony

9. Coldplay – Mylo Xyloto

10. Gotye – Making Mirrors

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bruce SpringsteenEd SheeranEmeli SandéLana Del ReyLionel Richie