Bronz pre Mariána Ostrčila na 5000 m

Bez názvu
Marián Ostrčil Foto: SITA/Štartfoto

TRASONA 4. júla (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil obsadil v pretekoch C1 na 5000 m na majstrovstvách Európy v španielskej Trasone výborné tretie miesto a vybojoval tým pre Slovensko druhý vzácny kov na tomto šampionáte. O ten prvý sa postarali v K2 žien na 200 m Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou, ktoré skončili druhé. Pre 29-ročného skúseného kanoistu je to prvá medaila z majstrovstiev Európy v kariére. Vo svojej zbierke však má striebro z MS v roku 2007 na 1000 m.

Marián Ostrčil bol vo vedúcej trojici pretekárov, ktorá sa vzdialila zvyšku štartového poľa. Konečné prvenstvo Nemca Ronalda Vercha bolo suverénne, ale o striebro a bronz to bol dramatický súboj až do konca. Španiel José Luis Bouza Pregal si nakoniec uhájil druhú pozíciu, slovenský singlkanoista za ním zaostal o jeden a pol sekundy.

Výsledky – finále na 5000 m:

C1: 1. Ronald Verch (Nem.) 23:10,386, 2. José Luis Bouza Pregal (Šp.) 23:18,546, 3. Marián Ostrčil (SR) 23:20,018.