Brutálnu štvornásobnú vraždu v Rupperswile spáchal pedofil

Vražda
Foto: ilustračné, Thinkstock

Bern 13. mája (WebNoviny.sk) – Švajčiarskej polícii sa vo štvrtok, po 146 dňoch intenzívneho pátrania, podarilo identifikovať a zadržať páchateľa jedného z najbrutálnejších zločinov v histórii krajiny – štvornásobnej vraždy z Rupperswilu z 21. decembra 2015.

Predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní v piatok informovali o smutných podrobnostiach na tlačovej konferencii, ktorej obsah sprostredkovalo internetové vydanie denníka Blick.

Zadržaným dôvodne podozrivým, ktorý sa medzičasom k činu priznal, je 33-ročný doteraz bezúhonný švajčiarsky študent-pedofil. Za jeho činom bol fakt, že si mladšieho syna 48-ročnej ženy vybral ako obeť a následne podrezal hrdlo nielen jemu, ale aj jeho matke, staršiemu bratovi i jeho priateľke. Aj podpálenie domu si podobne ako vraždu vopred naplánoval so zámerom zahladiť stopy.

Polícia, ktorá dlho nemala podozrivého, nepoznala motív činu a mala dočinenia so štyrmi evidentne zavraždenými osobami, ktorých telá sa našli vo vyhorenom dome neďaleko švajčiarsko-nemeckej štátnej hranice, vypísala za informácie, ktoré by viedli k dolapeniu vraha, vo februári historicky najvyššiu odmenu – 100.000 švajčiarskych frankov.

Túto však nebude potrebné vyplatiť, pretože k zadržaniu muža nepomohli občania, ale neúnavná práca 40-člennej špeciálnej skupiny kriminalistov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom