Bryanovci nestačili na Mirného s Ramom

Bez názvu

LONDÝN 23. novembra (WEBNOVINY) – Aj úvodné pondelňajšie stretnutie programu jubilejného 40. ročníka tenisového šampionátu mužov ATP World Tour Finals v Londýne (22. – 29. novembra, dotácia 5,07 milióna USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena) prinieslo značné prekvapenie. Americkí bratia Bob a Mike Bryanovci nasadení ako druhí totiž prehrali v základnej B-skupine deblovej súťaže so sedmičkami „výberového“ podujatia, Bielorusom Maxom Mirným a Izraelčanom Andym Ramom, za 63 minút 4:6, 4:6. Víťazi sa v bilancii zo vzájomných súbojov ujali vedenia 3:2 a revanšovali sa favorizovaným Bryanovcom za dvojsetový neúspech z augustového osemfinále v Cincinnati.

V nedeľu úplne rovnakým skóre podľahli spoloční lídri párového svetového rebríčka ATP, Kanaďan Daniel Nestor a Srb Nenad Zimonjič, Poliakom Mariuszovi Fyrstenbergovi a Marcinovi Matkowskému. Vo štvorhre v britskej metropole sa teda podľa nasadenia a papierových predpokladov zatiaľ skončil iba zápas Slováka Michala Mertiňáka po boku Čecha Františka Čermáka proti indicko-bahamskému duu Maheš Bhupáthí, Mark Knowles – 3:6, 3:6.

Bryanovci sú na Masters držiteľmi titulu zo sezón 2003 i 2004, keď sa ešte hralo v Houstone, a vlani sa prebojovali do šanghajského finále. Mirnyj, ktorý sa 10. novembra po dvoch dcérkach stal otcom syna Demida, je deblovým majstrom sveta z roku 2006 ako partner Švéda Jonasa Björkmana. S Ramom má za sebou prvú kompletnú spoločnú sezónu a od semifinálovej prehry na septembrových newyorských grandslamových US Open absolvovali len jeden zápas v spomenutom Šanghaji.

Štvorhra:

B-skupina:

Max Mirnyj, Andy Ram (7-Biel./Izr.) – Bob Bryan, Mike Bryan (2-USA) 6:4, 6:4 za 63 minút

4. Čermák, Mertiňák 1 0 1 0:2 6:12 0

Doterajšie výsledky: Maheš Bhupáthí, Mark Knowles (3-India/Bah.) – František Čermák, Michal Mertiňák (5-ČR/SR) 6:3, 6:3 za 71 minút, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (8-Poľ.) – Daniel Nestor, Nenad Zimonjič (1-Kan./Srb.) 6:4, 6:4 za 65 minút

Legenda: pár, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Dvojhra:

1. Federer 1 1 0 2:1 17:12 2

2. Murray 1 1 0 2:1 15:11 2

3. Del Potro 1 0 1 1:2 11:15 0

4. Verdasco 1 0 1 1:2 12:17 0

Doterajšie výsledky: Roger Federer (1-Švajč.) – Fernando Verdasco (7-Šp.) 4:6, 7:5, 6:1 za 120 minút, Andy Murray (4-V. Brit.) – Juan Martin Del Potro (5-Arg.) 6:3, 3:6, 6:2 za 131 minút

Legenda: hráč, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.