Bryanovci uspeli proti Talianom, Bopanna s Mergeom postúpili

Bob a Mike Bryanovci
Americkí tenisoví bratia Bob (vľavo) a Mike Bryanovci. Foto: SITA/AP

LONDÝN 17. novembra (WebNoviny.sk) – Americkí bratia Bob a Mike Bryanovci nasadení ako prví zvíťazili nad talianskymi päťkami turnaja Simonem Bolellim a Fabio Fogninim za 56 minút 6:3, 6:2 v základnej skupine Arthura Asheho a Stana Smitha v záverečnom druhom stretnutí utorňajšieho programu štvorhry na koncoročnom šampionáte Barclays ATP World Tour Finals v Londýne (15. – 22. novembra, celková dotácia 7 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena).

Predtým si v tento deň v rovnakej skupine Ind Rohan Bopanna a Rumun Florin Mergea poradili s Britom Jamiem Murraym a Austrálčanom Johnom Peersom za 76 minút 6:3, 7:6 (5). Vzhľadom na výsledok večerného zápasu teraz už majú istotu postupu do sobotňajšieho semifinále deblovej sekcie „Masters“.

Ind a Rumun sú pritom najnižšie nasadení zo všetkých ôsmich štartujúcich párov, kvalifikovali sa na úkor Kanaďana Vaseka Pospisila a Američana Jacka Socka až v záverečnej konfrontácii radovej časti sezóny predminulú nedeľu v Paríži-Barcy, aj to nie vlastnými silami, ale s prispením Chorváta Ivana Dodiga a Brazílčana Marcela Mela.

Bryanovci budú vo štvrtok priamo bojovať o postup s J. Murraym a Peersom, Bolelli a Fognini už sú bez šance dostať sa do nadstavbovej fázy.

Utorok – výsledky:

Štvorhra – skupina Arthura Asheho a Stana Smitha:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) – Simone Bolelli, Fabio Fognini (Tal.-5) 6:3, 6:2 za 56 minút

Rohan Bopanna, Florin Mergea (India/Rum.-8) – Jamie Murray, John Peers (V. Brit./Aus.-4) 6:3, 7:6 (5) za 76 minút

Tabuľka skupiny Arthura Asheho a Stana Smitha:

1. Bopanna, Mergea 2 2 0 4:0 25:16 4 – istota postupu do semifinále

2. B. Bryan, M. Bryan 2 1 1 2:2 19:17 2

3. J. Murray, Peers 2 1 1 2:3 20:25 2

4. Bolelli, Fognini 2 0 2 1:4 17:23 0

Legenda: poradie, dvojica, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Rohan Bopanna, Florin Mergea (India/Rum.-8) – Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 6:4, 6:3, Jamie Murray, John Peers (V. Brit./Aus.-4) – Simone Bolelli, Fabio Fognini (Tal.-5) 7:6 (5), 3:6, 11:9 (zápasový tajbrejk)

Tabuľka skupiny Petra Fleminga a Johna McEnroa:

1. Rojer, Tecau 1 1 0 2:0 12:6 2

2. Dodig, Melo 1 1 0 2:1 11:12 2

3. Herbert, Mahut 1 0 1 1:2 12:11 0

4. Matkowski, Zimonjič1 0 1 0:2 6:12 0

Doterajšie výsledky: Ivan Dodig, Marcelo Melo (Chor./Braz.-3) – Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Fr.-6) 3:6, 7:6 (4), 10:7 (zápasový tajbrejk), Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum.-2) – Marcin Matkowski, Nenad Zimonjič (Poľ./Srb.-7) 6:2, 6:4