Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2017_14_11 4.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
14. novembra 2017 SprávySlovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia()

BSK: Športujúce školy dostali poukazy

BRATISLAVA 14. novembra 2017 (WBN/PR) – Základné a stredné školy v Bratislavskom kraji sa v septembri aktívne zapájali do Európskeho týždňa športu. Vyšportovali si poukazy na nákup športových pomôcok, ktoré sú im od dnes odovzdávané. Svoje aktivity do súťaže prihlásilo 55  základných a stredných škôl a do športovania sa tak zapojilo spolu až  17 436 žiakov z Bratislavského kraja. Stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK sa zapojilo 18.

„V rámci Európskeho týždňa športu v spolupráci so školami bolo našim cieľom dať do pohybu čo najväčší počet študentov, pedagógov, ich rodinných príslušníkov na jednotlivých školách, či základných alebo stredných v Bratislavskom regióne. Odmenou pre tých, ktorý sa v najväčšom počte zapojili pri základných školách a pri stredných školách, čiže desať základných škôl a desať stredných škôl, dostávajú odmenu vo forme poukážky vo výške 375 euro na vybavenie športovým náradím pre školy,“ povedal Roman Csabay, riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu.

Bratislavský samosprávny kraj takto podporil Európsky týždeň športu už tretíkrát medziškolskou súťažou pod názvom Európsky týždeň športu na školách Bratislavského kraja, v rámci ktorej si žiaci spolu s pedagógmi a rodičmi mohli „vyšportovať“ poukazy na nákup športových pomôcok v hodnote 375,- Eur. Úloha bola jednoduchá. Pripraviť a zrealizovať čo najmasovejšiu športovú aktivitu v trvaní minimálne 20 minút. Školy napriek nepriazni počasia pripravili množstvo skvelých pohybových a športových aktivít. Svoje aktivity do súťaže prihlásilo 55  základných a stredných škôl a do športovania sa tak zapojilo spolu až  17 436 žiakov z Bratislavského kraja.

„Tento rok sme sa zapojili už tretíkrát do súťaže. Motivovalo nás najmä to, že v minulých rokoch sme boli úspešní. V tomto školskom roku bola omnoho väčšia konkurencia, čo nás zároveň teší. Určite nás to povzbudzuje do účasti v ďalšom ročníku, pretože vidíme, že táto aktivita sa stáva takým dobrým trendom v oblasti Petržalky, ale aj ostatných bratislavských škôl,“ vyjadrila sa riaditeľka Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej Iveta Šafránková.

Najaktívnejšími školami tohto ročníka  v súťaži Európsky týždeň športu na školách Bratislavského kraja boli:

 • Základná škola Nová Dedinka so súborom športových aktivít v rámci Európskeho týždňa športu
 • Základná škola Veľké Leváre s aktivitou Športové dopoludnie
 • Spojená škola v Senci s aktivitou Cvičím, cvičíš, cvičíme, prestávku tak trávime!
 • Základná škola v Dubovej s aktivitami Výstup na Tri kopce a Šarkaniáda
 • Základná škola pri SLVS Senec s futbalovým zápasom
 • Základná škola I. Bukovčana v Bratislave so športovou olympiádou
 • Základná škola Blatné s aktivitou Šarfický septembrový biatlon
 • Základná škola Nobelovo námestie  s aktivitou Radosť z pohybu
 • Základná škola Ľudovíta Štúra s aktivitou Zabavme sa  všetci spolu
 • Základná škola s materskou školou Častá s aktivitou Európsky týždeň športu
 • Gymnázium Alberta Einsteina s aktivitou Cvičíme denne aspoň chvíľu
 • Stredná zdravotnícka škola Strečnianska s aktivitou Chôdza – prvý krok k pohybu
 • Spojená škola Švabinského s Pohybom ku zdraviu a kráse
 • SPŠD Kvačalova s Atletikou
 • Gymnázium Senecká, Pezinok s aktivitou Beh zdravia
 • Základná škola a Gymnázium s VJM s aktivitou Hopsasa – spoločné krepčenie pri ľudovej hudbe
 • Obchodná akadémia Račianska s aktivitou Škola v pohybe
 • SPEŠ Hálová s aktivitou Keď si náš žiak, poďme behom na Draždiak
 • SOŠAaP Senec ako športujúca škola
 • Gymnázium Federica Garcíu Lorcu s Účelovým cvičením – cvičíme v prírode

Špeciálnu cenu projektového tímu v podobe balíčku športových pomôcok vyhráva Základná škola kpt. Nálepku zo Stupavy, ktorá síce nezískala najväčší koeficient zapojených účastníkov voči počtu registrovaných žiakov školy, ale napriek tomu bola najpočetnejšou aktivitou v kraji, kedy rozhýbala až 1062 osôb a ďalších 5 sa zúčastnilo podujatia Bratislava, športujúce mesto.

„Európsky týždeň športu na školách Bratislavského kraja a podujatie Bratislava športujúce mesto vzniklo v roku 2015 pri príležitosti prvého ročníka Európskeho týždňa športu, ktorý vyhlásil Brusel a Európska komisia s cieľom podnietiť ľudí viac športovať, pretože výsledky euro barometra vyšli, že len 6% dospelého obyvateľstva športuje. Práve  s týmto sme začali narábať a spolupracovať s Bratislavským samosprávnym krajom a spoločne sme vymysleli podujatie, ktoré má podnietiť športovanie obyvateľstva Bratislavského kraja, a aby sa viac hýbali. Tak sme im ponúkli taký veľtrh športu v podobe jednodňového podujatia Bratislava športujúce mesto a aby sme to ešte nejakým spôsobom viac podčiarkli a naozaj podnietili aj mládež k športu, tak sme spoločne vytvorili súťaž Európsky týždeň športu na školách Bratislavského kraja,“ ozrejmila na záver Zuzana Stranovská z realizačného tímu agentúry Four sports media.

Odporúčané články

Bratislavský región má na viac, tvrdí nový predseda kraja Juraj Droba Nový župan Droba sa bude prvé mesiace venovať zloženiam komisií a poslancom

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...